Hacet Namazı nasıl kılınır ayrıntılı

Konusu 'Namaz kılmak' forumundadır ve Beyza tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Hacet namazı nasıl kılınır

  Allah’tan veya dünyalık bir isteği bulunan kimse, güzelce abdest alıp 2 rekat namaz kılar Sonra Allahü tealaya hamd eder, Peygamberimiz(s.a.v)saltı selam getirilir.
  Hacet namazının perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde veya kandil geceleri gibi duaların makbul olduğu gecelerde kılınması daha iyidir. Fakat her zamanda kılınabilir. Önce boy abdesti alınır. Sonra hacet namazına niyet edilir.

  1. Rekatta: Subhaneke Fatiha 3 Ayetel Kürsi
  2. Rekatta: Fatiha İhlas Felak Nas.
  Ettehıyyatü okunur.Salli ve Barik okunur,Rabbena atina okunur,
  Selam verilir. Yüce Allaha tüm samimiyetle dua yapılır.

  (La ilahe illallah-ül-halim-ül-kerim. Sübhanallahi Rabb-il-arş-il-azim. Elhamdü lillahi Rabbil âlemin. Eselüke mucibati rahmetike ve azaimi mağfiretike vel ganimete min külli birrin vesselamete min külli ismin la teda li zenben illa gafertehü vela hemmen illa ferrectehü vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha ya erhamerrahimin.

  Hacet namazında şart olmamakla beraber Namazda aşağıdaki ayetler okunur:

  Hacet duası arapça

  اللهم انّى أسألك و أتوجّه إليك بنبيّك محمّد يا محمّد إنّى أتوجّه بك إلى ربّى فى حاجتى هذه لتقضى لى اللهم فشفّعهفى

  Hacet duası okunuşu:
  Allahümme inni es'elüke ve teveccehü ileyke nebiyyike Muhammedin-nebiyyir-rahmeti, Ya Muhammedü inni eteveccehü bike ilee Rabbi fi haceti heezihi litugda li Allahümme feşebbiğhu fi.

  Hacet duası anlamı:
  Allah'ım, Senden istiyor ve rahmet peygamberi elçin Peygamberimiz(s.a.v)'ı vesile ederek Rabbime yöneliyorum. Allah'ım, O'nu hakkımda şefaatçi eyle.