Günlük okunacak dualar

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Beyza tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör


  Günlük yapılacak dualar

  Zor durumda kalınca okunacak dua  Okunuşu:

  Allahümme ellif beyne kulubina. Ve aslih zate beynina,uehdina sübüle's- selam, ue neccina mine'z-zulümati ile'n-nur, ve cennibne'l-fevahışe ma zahara minha ve ma batane. Ve barik lenafi esma'ına ue ebsarina ue kulubina ue ezuacina ve zürriyyatina. Ve tüb 'aleyna inneke ente't-tevvabü'r-rahim.Vec'alna şakirine li-ni'amike müsnine biha 'aleyke kabiline leha ve etimmeha 'aleyna.

  Anlamı:

  Allah'ım! Kalplerimizi birleştir, aramızı ıslahet, bize kurtuluş yollarını göster, bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar, bizi her türlü çirkinliklerden,açığından ve gizlisinden uzaklaştır. Bize kulaklarımızı, gözlerimizi, kalplerimizi, eşlerimizi ve neslimizi mübarek eyle. Tövbelerimizi kabul eyle, şüphesizki sen tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametlisin. Bizi nimetlerine şükredenler, nimetlerinle seni övenler, verdiğin nimetleri kabul edenler eyle ve bize nimetlerin devamım ihsan eyle. (Hakim, De'avat, No;977;İbn Hıbban,Ed'ıye,No:996)

  Her türlü belaya karşı okunacak dua

  Okunuşu: Vela yeudühu hıfzühüma ve hüue'l-aUyyü'l-azlm. (Bakara, 255)

  Anlamı: Onları görüp gözetmek O'na güç gelmez. Zira yüce ve azametli yalnızca O'dur.

  Korku anlarında okunacak dua  Okunuşu: Allahümme inna nec'alüke fi nuhurihim. Ve neuzü bike min şururihim.
  Anlamı: Allah'ım! Onların yüreklerine korku sal,bizi onların şerrinden koru! (Ebu Davud,Salat,365)


  Günahlardan arınma duası  Okunuşu:

  Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiran ue la yağfiru'z-zunube illa ente fağfirli mağfireten min indike inneke ente'l-ğafuru'r-rahim.

  Anlamı:

  Allah'ım ben kendime çok zulmettim. Senden başka günahı bağışlayan yoktur. Senden mağfiret diliyorum. Sen merhametli ve bağışlayıcısın.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2019