Günah hastalığının ilacı

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Lasey tarafından 17 Mart 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Günah hastalığının ilacı

  Günah-hastalığının-ilacı.

  Herkes bıkmıştır ondan. Günah yüzünden çekmediği sıkıntı, ıstırap, ah kalmamıştır. Her ne kadar onun yüzünden türlü türlü sıkıntılara düşse de, ondan vazgeçmeyecek kadar da gafildir. Bu gafletinin elbet vardır bir sonu ve çaresi. Bunu da bile bile gaflet denizinde yüzer durur her nedense! Huzur, itminan dolu bir hayat varken onun yaşantımıza getirdiği huzursuzluğu yaşam sayarak yaşamaya devam eder insanoğlu. Evet, insanoğluna her daim huzursuzluk ve uğursuzluk getiren hastalığın ta kendisidir günah… Günahla kendisine yazık eden ve zulmeden insanın yakasına yapışan bu hastalıktan kurtuluşun tevbe ilacında olduğunu bildirmiştir Hz. Yaradan. Günahla kararmış dünyanın zifiri karanlığındaki hasta insanoğluna uzaklıkların arasından uzanıp gelen gizli bir aydınlıktır tevbe.


  Kişinin huzuru ve itminanı için tevbe şarttır. Çünkü günah vazgeçilmez değil lakin tevbe vazgeçilmezdir. Tevbenin vazgeçilmezliği günahın insanın düşürdüğü zelillik, rezillik ve buhrandan belli değil mi? Bunca zelil ve rezil hayatı kendisine reva gören bir kimse ancak ve ancak hastalıklı bir ruha sahip olmalıdır. Hastalıklı bir ruhu da arındırabilecek yegane ilaç ise elbette ki tevbedir…
  Kainat Efendimiz Hz. Peygamber dahi bu ilacı bizzat kendisi tatbik ederek bize çokça tavsiye etmiştir. Böyle bir örnek varken biz günah hastalığına düçar insanoğlunun tevbe ilacından başka çaresi ne olsun ki?


  İnsanın nerede, ne zaman ve kimin vesilesiyle bulması gereken tevbe ilacı kişinin huzuru ve itminanı için şarttır. Çünkü günah vazgeçilmez değil fakat tevbe vazgeçilmezdir.