Göz kapağı şişmesi nasıl geçer?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Adile tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Göz Şişkinliği nasıl geçer bitkisel çözüm

  Göz Şişkinliği, bir dönem hepimizin yaşadığı bir rahtsızlıktır. Genekikle gözaltı Şikinlikleri nedeni nedir onu örenmek gerekir.
  Göz altı Şişmeleri, polen ve toz gibi dış etkenlere bağlı olarak gelişen alerjik göz reaksiyonları olabileceği gibi, Aşırı tuz ve kafein tüketimi,düzensiz uyku,fazla çalışmak, alkol tüketimi, az yada çok uyumak, düzensiz uyumak gibi nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir.
  Gözaltı şişkinliğini gidermek ve genelikle yapılması gereken şey, Çok tuzlu yememek, düzenli uyumak, Hergün aynı saatte yatmak ve 8 saat kesintisiz uyumak gerekir. Sabah kalktığınızda, soğuk su ile yüzünüzü yıkamak insanı canlandırır ve gözaltı şişliklerini hafifletecektir. Göz şişkinliği fazla ise, bir parça buz küpünü, göz kapakları ve çevresinde gezdirmek ve kısa süreli bekletmek, çok daha iyi sgelecektir. Egzersizleri yapmak çok fayda sağlar. Açık hava yürüyüşü ve evde pisiklet aletini sürmek.  Gözaltı şişlikleri için bitkisel çözüm nedir

  Gözaltı şişlikleri için kullanılabilecek bitkisel çözüm Bir adet çiğ patatesin soyup dilimleyip göz kapaklarınızın üzerine koyun. Bir süre beklettikten sonra durulayın. Yeşil çay göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırır. Yeşil çay poşetini bir bardakta demlenmesini bekleyip ve çıkaralım soğumasını bekleyelim soğuyunca şişen kısma koyup 15 dakika bekletip sonra durulayın iyi gelecektir.Salatalıkta şişkinliğe çok iyi gelir. Salatalığı dilimleyip gözlerimizin üzerinde 15 dakika bekletip sonra durulayalım iyi gelecektir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Nisan 2019