Geceleyin İstenilen Saatte Uyanmak İçin

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Gece İstenilen Saatte Uykudan Uyanmak İçin Dua

  Bismillâhirrahmânirrahıym.
  Kul lev kânel bahru midâden li kelimâti rabbî le nefîdel bahru kable en tenfede kelimâtü rabbî ve lev ci'nâ bi mislihî mededâ. Kul innemâ ene beşerun mislüküm yûhâ ileyye ennemâ ilâhüküm ilâhün vâhıd, fe men kâne yercû likâe rabbihî fel ya'mel amelen sâlihan ve lâ yüşrik bi ibâdeti rabbihî ehadâ.

  Manası:
  De ki, eğer Rabbimin kelimâtını yazmak için denizler mürekkep olsa, herhalde Rabbimin kelimeleri tükenmeden denizler tükenirdi. Velev kibir o kadar daha yardımcı getirmiş olalım. De ki, ben de sizin gibi bir beşerim ancak bana şöyle vahy olunuyor: İlâhınız ancak bir tek ilahtır, onun için her kim Rabbine kavuşmayı arzu ederse, salih amel işlesin ve Rabbine yaptığı ibadete kimseyi ortak etmesin.

  "Geceleyin istediği saatte kalkmak isteyen kimse yatağına geldiği vakit bu ayetleri okusun. Hiç şüphe yoktur ki, Allah Teala onu istediği saatte uyandırır."

  Yine bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki: "Sure-i Kehf'in son ayetini okuyan kimse, geceleyin istediği saatte kalkar."

  * Bir kimse bu sure-i celileyi cam bir kab içerisine yazıp, bu cam kabı evinin bir köşesine koysa, fakir kalmak, borçlu düşmek, başkalarından zarar ve kötülük görmek gibi endişelere karşı kendisini emniyet altına almış olur.böyle yaptığını gördüm de, "Ya Resulellah, neden güldünüz?" diye sordum.

  Resulü Ekrem: (s.a.v) "Rabbinden başka günahları affedecek bir ilah olmadığını bilerek, "ya Rabbi, günahımı affet." diyen kulundan Allah Teala razı olur." buyurmuştur.