Feshanede Ramazan Etkinlikleri

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Adile tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Feshanede Ramazan Etkinlikleri


  2012 Feshane Ramazan Etkinlikleri

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ramazan Ayı'nda Sultanahmet Meydanı’nda, Feshane Bahçesi’nde ve Beyazıt Meydanı’nda ramazan etkinlikleri düzenleyecek.
  Ramazan etkinlikleri kapsamında Sultanahmet Meydanı’na yeni bir konsept kazandırıldı ve meydanın tarihi çehresine uygun olarak yapılan düzenleme ile turistler, maneviyatın tarih ile yoğrulduğu İstanbul’da olmanın ayrıcalığını yaşayacak.

  FUAR AÇILACAK

  Meydan ramazan ayı boyunca, İstanbul’la özdeşleşen firmaların ürünlerinin sunumlarını yapacağı ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtılacağı fuara da ev sahipliği yapacak. Fuarda, cam, ebru, çini, tezhip sanatı, halı dokuma, sedef işi, porselen gibi geçmişi çok eskilere dayanan mesleklere ait stantlar da yer alacak. Ziyaretçiler, söz konusu sanatların inceliklerini maharetli ellerden görme şansına sahip olacak.

  20 BİN KİŞİYE İFTAR

  İBB her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında İstanbul halkını iftar sofralarında buluşturacak. Her yıl günde 20 bin kişiye verilen hizmet, bu ramazan ayında da İstanbul’un farklı meydanlarında kurulan iftar sofralarında devam edecek. Ramazan etkinlikleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Feshane Bahçesi’nde ve Beyazıt Meydanı’nda İstanbul halkıyla buluşuyor. Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı, 30 gün boyunca iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrası tasavvuf müziğinden Türk halk ve Türk sanat müziği dinletilerine, sema gösterilerinden mehteran konserlerine ev sahipliği yapacak.