Falcılık nedir? kısaca

Konusu 'Dini Sorular Ve Cevapları' forumundadır ve Beyza tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Falcılık hakkında kısa bilgi

İnsanlar arasında yaygın olan batıl inançlardan biride falcılıktır. Falcılık geleceği öğrenmek,şans ve kısmeti anlamak amacıyla yapılmaktadır.Bunun için oyun kağıdı,kahve telvesi avuç içi gibi şeylere bakarak anlamlar çıkarılmaya çalışmalıdır. Bu işleri yapanlar falcı olarak bilinmektedir.Falcılar insanların bu günü ve geleceği öğrenme başlarına gelcekleri bilme merakını kullanırlar.Bu merakı besleyerek,insanları aldatırlar .Oya insanların gelcekteki olayla bilmeleri hiç bir şekilde mümkün değildir. Peygamberler bile ancak Allahın kendilerin bildirdiklerini bilirler.Nitekim Hz. Nuh çevresindekilere:"Ben siz Allahın hazineleri benim yardımımdır,demiyor.Ben gaybında bilmem " diyor (Hut 11/31.)
    Falcılık biir çeşit " gerçeği" anlamayı engelleyen mani haline geliyor.Bu yüzden olsa gerek , falcıların söyledikleri ile hareket eden pekçok insan daha hüsrana uğraya biliyorlar.
    Falcılar ,insanların para, zaman ve duygularını istismar etmektedirler. Böylece haksız kazanç ve güç sağlamaktadırlar.Dinimiz falcılık ve kainlik gibi işlerle uğraşılmasını ve bu işlerle uğraşan insalara itimar edilmesini yasaklamıştır.

2.