Soru Eyüp sultan camii nasıl gidilir

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin


  Eyüp Sultan Camiine nasıl gidilir.
  İstanbul Eyüp Sultan Camii Haritası

  Rahmet Denizi istanbulun en en güzel tarihi ve manevi atmosfere sahip Eyup sultan ve camii
  İstanbul Eyüp Sultan Camii adresi ise şöyledir: Eyüp Sultan Camii 34050 Eyüp Merkez Mh. Eyüp Istanbul Türkiye

  İstanbul Eyüp Sultan Camiine nasıl gidilirin cevabı ise: Eminönünü merkez alırsanız eğer Eminönün’den kalkan 99 veya 99A otobüsleri İstanbul Eyüp Sultan Camii’sinin önünde durur.

  İstanbul Eyüp Sultan Camii İstanbul’un en önemli camiilerinden biri olup ziyaretçilere yüksek derecede manevi hazlar sunmaktadır. Camiinin tarihteki önemi ve müslümanlar için ifade ettiği değerler ile caminin mimari güzelliğinin birleşiminden oluşan kutsi hava ziyaretçilerin bu muhteşem camiide geçirdikleri vakitten son derece faydalı bir şekilde istifade etmesini sağlamaktadır. İstanbul Eyüp Sultan Camii’nin haritası aşağıda yer almaktadır.

  Fâtih Sultan Mehmed tarafından İstanbul’un fethi sonrasında yaptırılan Eyüp Sultan Camii medrese, aşhane, imaret, hamamla türbeden oluşan bir külliye şeklindedir. Osmanlı tarihi boyunca mübarek gün ve gecelerde mevlid okunan ve padişahların kılıç kuşandığı Cami, haliç kıyısında İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer almaktadır. Sahabe-i Kiram’dan Ebu Eyyûb el-Ensari Hazretlerinin (ki Peygamber Efendimizi Medine’de evinde misafir etmiştir) türbesinin bulunduğu mekanın yakınında Necip Fazıl Kısakürek’in de mezarının bulunduğu Eyüp mezarlığı bulunmaktadır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019