Evde kanser yapan eşyalar nelerdir?

Konusu 'Hanımlara özel' forumundadır ve Lasey tarafından 31 Ocak 2017 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Evdeki bu eşyalar kanser yapıyor?

  Evinizde bulunan ve kansere davetiye çıkaran bu eşyalardan uzak durun...


  Kanser sinsi bir hastalıktır ve herkesin bir gün bu hastalığa yakalanma olasılığı mevcuttur. En azından kendi evinizde tedbir almaya başlayabilirsiniz ve bu tehlikeli hastalığa karşı korunabilirsiniz.

  Aşağıdaki ürünleri hayatımızdan çıkaramasak bile onlara seçenek olanlarla değiştirmeye özen gösterirseniz, sizlerde kendi evinizde kanser hastalığına karşı bir adım atmış olursunuz.

  Oda parfümleri: O çok güzel kokmakta olan oda parfümleri içerdikleri formaldehit ile başlı başına birer tehdittirler. Mümkün olduğunca zeolit veya doğal yağlar içeren ürünleri tercih etmekte fayda vardır.

  Dekoratif boyalar: Ahşap boyamaların da kullanılmakta olunan tutkal, akrilik boyalar ve çözücüler kanserojen maddeler içermektedir.

  Boyalar: İçlerinde uçucu organik madde miktarı en az olan ürünü seçmeye özen gösterilmelidir. Muhakkak ki fiyatları da buna bağlı olarak yüksek olacaktır ancak sizin ve ailenizin sağlığı için değmez mi?

  Mumlar:Yapay olarak esanslandırılmış koku ve görsel ile özel bir dekor yaratsa da uzak durmaya çalışın, doğal olarak hazırlanmış olanları tercih edilmelidir.

  Kuru temizleme:Aldığınız kıyafetlerin kuru temizlemeye ihtiyaç duymamasına itina gösterin. Şayet kuru temizlemeyi kullanmak gerekliyse, sıvı karbondioksit yöntemini kullanan dükkanları tercih edin ve biliyoruz çok zor ama imkansız değil.

  Mikrodalga: Asla mikrodalga fırın kullanmayın, kullansanız dahi plastik kaplarda bir şey ısıtmamaya özen gösterin.

  Halı ve Döşeme Şampuanları: Kimyasal temizleyiciler yerine doğal maddelerle hazırlanan ürünleri kullanmaya özen gösterin.

  Evde kanser yapan eşyalar nelerdir.