Ev yapımı sucuk tarifi malzemeleri

Konusu 'Kolay Yemek Tarifleri' forumundadır ve Lasey tarafından 11 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Ev yapımı sucuk tarifi malzemeleri

  Ev-yapımı-sucuk-tarifi-malzemeleri.

  Ev yapımı sucuk tarifi:


  Sucuklu yumurtayı ya da mangalda sucuğu kim sevmez ki! Severek tükettiğiniz sucuğu evde isterseniz damak zevkinize göre kendiniz de yapabilirsiniz.
  Yapacağınız sucuk adedine ve kullanacağınız malzemeye göre ihtiyaç listeniz değişmekle birlikte ortalama olarak aşağıdaki gibi bir liste ile kendi sucuğunuzu evinizde üretebilirsiniz.


  KAHVALTININ DA MANGALIN DA BAŞ TACI

  Ev yapımı sucuk tarifi için Malzemeler:
  5 kilogram yağlı dana kıyması
  75 gram tuz
  25 gram pul biber
  75 gram toz kırmızı biber
  25 gram kara biber
  50 gram kimyon
  75 gram sarımsak
  Yeteri miktarda kuru bağırsak

  Kahvaltıda piknikte severek yediğiniz sucuğu evinizde isterseniz damak zevkinize göre de kendiniz yapabilirsiniz.Yapacağınız sucuk sayısına ve kullanacağınız malzemeye göre ihtiyaç listeniz değişmekle beraber ortalama olarak bu listeyle kendi sucuğunuzu evinizde üretebilirsiniz.
  Ev yapımı sucuk Nasıl Yapacaksınız?
  Sucuk yaparken ilk olarak tüm malzemeleri geniş bir kaba alarak yoğurun. Sonrasın malzemenizi bir gün kadar dinlendirin ve ertesi gün de kuru bağırsakları sıcak su ile yumuşatın.
  Bağırsaklar yumuşadıktan sonra doldurma işlemine geçebilir; bunun için de kıyma makinesinin sucuk doldurma aparatına bağırsakları geçirerek yapabilirsiniz. Akabinde bağırsakların ucunu bağlayarak kurumaları için güneş gören bir yere sucuklarınızı asabilirsiniz. 3-4 gün kadar bu şekilde bekleyen sucuklar sofranızı donatmak için hazır olacaktır. Afiyet olsun!…