Et-Tevvab İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 7 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Et-Tevvab İsminin fazileti

  "Tevbe edenlerin tevbesini kabul eden, rahmeti ile yarlığayan."

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:
  "Yâ Tevvâb" ismi celilini okumaya devam edenlerin tevbeleri makbul olur. Zalimlerin zulmünden kurtulur. Duha (kuşluk) namazı kılındıktan sonra (360) defa okunursa tevbesi kabul olunur. Zalime karşı (10) defa okunursa zulmünden halas olur.

  Adedi (409), saati Müşteri'dir. Her gün sabahlan belirtilen miktarda "Yâ Tevvâb" diye zikre devam eden kimse Allah'a karşı isyan içinde ise Cenabı Hakk onu isyan bataklığından kurtarır. İşlerinde başarıya ulaşır. Devamlı zikreden kimsenin dünyevi ve uhrevi işleri yoluna girer.
  Maişet ve geçim darlığı çeken kimseler her namazdan sonra (41)'er defa "Yâ Tevvâber rahıym" diye zikrederlerse, Cenabı Hakk mıhlarına genişlik ve bolluk ihsan buyurur.

  3. İşlediği günah yükünün altında ezilen kimse bu eziklikten kurtulmak için bu ism-i celili virdedinerek okumalıdır. Günün birinde kendisine
  gaiplerden bir ses şöyle seslenecektir:

  "Ne güzel bir kulsun, tevben kabul edilmiştir." İşrak namazının akabinde (360) defa okuyan kimse tevbe etmeye muvaffak olur. Bir zalim için okunursa zulüm ve fenalıklardan vazgeçer.

  Bu ism-i celil yazılarak haram yiyip içenlere yağmur suyu ile içinlirse yaptığı pis işlere karşı nefret ederek tevbekar olur.