Dua Esmai Erbain İdrisiyye Duası Ne İçin Okunur?

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 12 Ocak 2019 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör


  Esmai Erbain İdrisiyye Duası Fazileti Esrarı


  Havass ve Esrari:

  Bütün ekabir (büyükler, ileri gelenler) bu esmaya rağbet etmişlerdir.

  Bu esmayı her kim okusa insanların çoğu ona muti olurlar. Şek ve şüphe yoktur.

  Bu duayı kim okursa vird edinip sürekli ve çok okusa gönlü hidayet nuruyla nurlanır. Her muradı ve maksudu yerine gelir.

  Eğer bir kimsenin ekâbir katında bir dileği, haceti olsa; onun huzuruna varıp önce 17 defa ona karşı okumalıdır. Allah (c.c.) onun muhabbetini elinde olmayarak gönlünde peyda eder. Okuyanın ne muradı varsa hasıl olur.

  Eğer bir kimse bir mahbubu (güzeli sevse; o da ona cefalar etse; bu şerefli ismi karşısında 17 defa okusa muradı hasıl olur.

  Eğer bir kimsenin dünyalık sebeplerden bir haceti olsa; Pazar gününün birinci saati güneşe ta-âllukdur. Bu saatte yani Pazar günü güneş doğarken niyet edip 124 defa okusa muradı hasıl olur.

  Eğer bir gönül haceti olsa sevdiği kimse yüz vermese Pazar günü gusül edip 121 defa bir yenir taam üzerine okuyup ona yedirse hemen onun hayaline düşer. Seksiz ve şüphesiz ona muti olur ve onsuz karan kalmaz. Mücerrebdir . 27

  Cenâb-ı Şeyhül Ekber Muhyiddin Arabi (K.S.) Hazretleri buyurdu ki:
  Bu ismin iki çeşit hassa'sı vardır. • Birincisi: Bir kimse günde 70 defa bu şerefli ismi zikir etse de ekâbirden bir dilek ve haceti olsa husule gelir ve o kimse mahbub'ül kulub (Kalplerin sevgilisi) olur. • İkincisi: Bir kimse halvetde (tenha yerde yalnız başına) günde 7000 kere olmak üzere 40 gün bu ismin zikrine devam etse Cenâb-ı Hakkın vahdaniyet sırrına aşina olur. Hikmet kaynakları açılıp İlâhî bilgiden nasibini alır.

  Bütün yaratılmışlardan selâmet bulur. Onlardan ona hiç bir zarar erişmez ve bütün maksuduna kavuşur. Fakat bu halvet tertibinin Mürşid-i Kamil eliyle olması şarttır. Çünkü Yunus (a.s.) Balığın karnında 40 gün bu şekilde zikre devam etmesi; Halvet makamında zikirdir ki; o zaman cinsinden mürşid yoktu. Ama bizzat Cenab-ı Hakk o halvette terbiye etti. Kıssasından malûmdur (28).

  Ekâbir katına varıp karşısında 7 defa okuyup üstlerine üfürseler; o ekâbirin muhabbeti o kimseye düşer,
   
  Son düzenleme: 12 Ocak 2019