Es-Selam İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Es-Selam İsminin fazileti

  "Bütün noksan sıfatlardan salim. "

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:

  1. Eceli gelmeyen bir hasta üzerine (121) defa "Yâ Selâm" diye okunursa hastalığı hafiflesin İzn-i Bârı ile şifaya kavuşur.

  Yâ nakıyyen an külli cevherin lem yerdahû ve lem tühâlıthü ef âlühû

  Çeşitli musibetlere veya bir zulme duçar olan kimse bu duayı okumaya devam ederse, Allah'ın fazl-u keremi ile korktuklarından emin olur.

  3. Bu mübarek isim cin ve insan şeytanlarının vesveselerinden ve hilelerinden insanı salim kılar. Selim bir kalp ile Allah'ın huzuruna çıkmasını sağlar.

  Eceli gelmeyen hasta üzerine (121) defa okunması o hastanın şifa bulmasına vesile olur.

  4. Günde yüz defa:
  Esselâmü aleyke eyyühen nebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâtüh.
  diyerek Efendimiz (s.a.v.)'e selam getiren kimse ölümün acı hararetini tatmaz, işleri kolayca halledilir, zorluklarla karşılaşmaz.

  Bu mübarek isim, velilerin feyiz kaynağıdır. Bu isimle Cenabı Hakk'ı zikrederler. Bu velilerin adedi (360)'tır. Allah Teala bunların yüzü suyu hürmetine rahmeti ve yağmurları indirir. Duaların kabul olması için (360) defa okunmalıdır.

  Bu mübarek ism-i şerifi yazıp üzerinde taşıyan kimse sevimsiz şeyler ile karşılaşmaz. Vird edinenler korktuklarından emin olurlar. Yüzüğünün kaşına yazıp taşıyanlar mahlukat arasında sevilir. Dünya ve ahiret işlerinde Allah Teala yardımcısı olur. Hasta üzerine (161) defa okunursa hasta şifa bulur.