Er-Rahim İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Er-Rahim İsminin fazileti

  "Ahirette rahmetinin tecellisi ile her mü'min mesrur olacaktır."

  Cuma günü cuma namazından sonra Cenabı Hakk'ın bu mübarek ism-i şerifini (100) defa okumak, kalp gafletini ve unutkanlığını izale eder. 'Kalbi nurlandırır.İki yüz doksan defa "yâ Rahman" diye temiz bir kalp ile zikredenin dileği gerçekleşir. Zalim kimselerden de korunur.

  Farz namazlarından sonra (100)'er defa okumak, Allah'ın rızas
  nın kazanılmasına ve nimetlerin yağmur gibi yağmasına vesile olur.
  Bu mübarek ism-i şerif, Zöhre saatinde (298) defa güzel bir koku üzerine okunur. Bu esnada isteyen ve istenilenin adı söylenir. Okuma sona erince üzerine okunulan koku, günlük sakızı ile tütsülenir. Bu kokudan koklayanın kalbi aşk ve muhabbetten yerinde duramaz hale gelir.

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:
  1. Şems saatinde bu mübarek ism-i şerifi (258) defa okuyanlar vesvese hastalığından kurtulur.
  Yâ Rahıyme külli sanyhın ve mekrûbin ve ğâyetehû ve meâzehû.

  2.Ağaçların meyvelerinin bol ve bereketli olması için bu mübarek satır yazılır ve içerisine bırakılarak imha edilen su, bir ağacın dibine dökülür. Bu sudan içen kimse de içirene; yazana şiddetle aşık olur. Hayranlık duyar.

  3.Selâmün kavlen min rabbir rahıym. ayet-i kerimesi (818) defa, salavat-ı şerife (130) defa, Fatiha-i Şerife (3) defa okunduktan sonra "Ey Rabbim" diye duada bulunan kulun dilek ve muradı gerçekleşir.

  4. Bu mübarek ismi çokça okuyanlar ahiret sermayesini çokça kazanırlar. Sabah namazlarından sonra yüzer defa okuyanlara mahlukat tarafından acınır.

  5.Pazartesi günü münasip bir saatte tatlı bir gıda üzerine okunur ve buhurlanır. Matluba yedirilirse muhabbettinden bikarar olup, talibe aşık olur.(lOO)'er defa okumayı vird edinenlerin kalbi yumuşar, mahlukata karşı acıma hissi duyar. Allah'ın rahmetini celb eder.

  Devamlı okuyan, zamanın kötülüklerinden korunur ve emniyet içinde hayatını idame ettirir.