En güzel sevgiliye sözler

Konusu 'İslami dini sözler' forumundadır ve Beyza tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

En güzel sevgiliye mesajlar

Allah dostu odur ki nefsine tek pay biçmez. Kırk yıl bir ekşi ayran özler de onu içmez.

Bir kalbim var ki benim, sevdiğinden burkulur. Kahredenden ziyade, sevilenden korkulur.

Umutsuzlara umut, çaresizlere çare sen.. Her yüzde sen, her yönde sen.

Ey AŞIK! Hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye.Bil ki sevgilidendir özlemin özü.Odur asıl sana özlem duyan.Çünkü o tutuşturmayınca alevi,kimsede olmaz ateş

Her seher vakti döktüğüm gözyaşları, hasta gönlümden bana bir haber getirmese de, etrâfımda bulunanlardan hiç kimsenin benim gönlümden haberi yok!.

Her aşığım diyen aşık olmaz. Her sevgiden bahseden sâdık olmaz. İlahi herkes mert bir aşık olmaz. Sıradan kalplerde "AŞK" derdi bulunmaz.

Bir gün birisiyle dost olduğunuzda, yarın onun bir düşman olabileceğini unutmayın.

Hz. Muhammed (s.a.v)

Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Hz. Muhammed (s.a.v)

Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir.

Hz. Muhammed (s.a.v)

Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi “yapmam” dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed(s.a.v)

Sana emanet edilen şeyi iyi sakla, birinin hıyanetine uğradığın zaman hoş gör ve hıyanete hıyanetlikle karşılık verme.

Hz. Muhammed (s.a.v)

İnsanlara şükranlarını ifade etmeyenler, Allah’a hiçbir zaman şükretmezler.
    En iyi insanlar, başkalarına yararlı olanlardır.