En Güzel Kadir Gecesi Mesajları 2013

Konusu 'Kandil mesajı' forumundadır ve Beyza tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Kur'an-ı Kerim'de Kadir gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu sebeple bu geceyi ihya edelim. Kadir geceniz mübarek olsun.

  Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah c.c tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Yüce Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın. Hayırlı kandiller  Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Kadir geceniz mübarek olsun.

  Bu gece bundan sonra peş peşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi’nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili’nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller…  Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Allah’u Azze ve celle kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

  Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah'u Teala'ya arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Yüce Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

  Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Allah’u Azze ve celle tüm dualarımızı kabul etsin.