Elma Sirkesi İle Zayıflama Tarifi

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Beyza tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Elma Sirkesi İle Zayıflama Olurmu?

  Zayıflamak isteyenler elma sîrkesinin pek fazla faydalarını duymuşuzdur. Bunlardan biri de zâyıflamaya yardımcı olmasıdır. Elma sîrkesi ile zâyıflamak ve çok kilolardan kurtulmak mümkündür. Gerçi elma sîrkesi doğrudan kişiyi zâyıflatmaz. Elma sîrkesinin zayıflamaya yardımcı olur ayrıca hızlandırır.

  Elma sîrkesinin zayıflamaya yardımcı olması onun metâbolizmayı hızlandırma özeliğinde saklıdır...
  Belli bir yaştan sonra insanlarda metabolizma yavaşlar. Bu da kilo alımına sebebiyet verir. Elma sîrkesinin düzenli kullanımı metabolizmayı hızlandırdığından vücudun kilo almasının da önüne geçer.

  Elma sîrkesinde kalsiyum, fluor, magnezyum, sodyum, potasyum, silisyum, fosfor, A vitamini, B1, B2, ve B6 vitaminleri, Betâ-carotin, C vitamini, meyve asitleri, sirke asitleri, doğal aroma maddeleri bulunmaktadır.
  Bu sebeble elma sîrkesi içeresinde yoğun miktarda asit olduğundan kontrolü kullanılmalıdır. Mide problemi olanlar elma sîrkesindeki bu özelliği göz önünde bulundurmaları gerekir.

  Elma sîrkesinin en yararlı kullanımı çiçek balı ile kullanılmasıdır. Bu şekilde bir bardak ılık suya bir kaşık elma sîrkesi ve bir kaşık çiçek balı eklenerek sabahları aç karınla içilir. Bu şekilde içilmesi hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hem de boğaz ağrısı ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Bunula bir arada metabolizmayı arttırarak zayıflamanıza yardımcı olur.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019