El-Vedud İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Vedud İsminin fazileti

  "Kullarını affedici ve onlara rahmetiyle muamele edici ve dilediğine de ziyade merhamet eden."

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:

  Bu mübarek ism-i celil, (1000) defa bir yemeğin üzerine okunarak aralarında geçimsizlik bulunan ailelere yedirilse aralarındaki soğukluk muhabbete dönüşür.Kim bir yemek üzerine bu ism-i celili "Yâ Vedûdü celle celâlühû" diye (1000) defa okur da o yemekten karı-koca birlikte yerlerse aşırı derecede birbirlerini severler. Aralarında muhabbet meydana gelir. Farz namazlarının arkasından (400)'er defa okuyan, insanlar tarafından sevilir.

  Bu mübarek ism-i şerifte ilahi bir sır vardır. Kim bu ismi okumayı adet
  edinirse başkalarını teshir eder, onları hükmü altına alır.
  Bu ism-i şerifin adedi (20), saati Zöhre'dir.

  Fakirlikten ve borç yükünden kurtulmak için mezkur saatte (270)'şer defa okunmalıdır.Bu ism-i şerif îsm-i A'zam'dır. Bu ism-i şerifi vird edinerek okuyanları Allah Teala sever. Doğruyu bulmak ve Allah'ın emirlerim sevmek isteyen kul, kulluk görevlerini yerine getirmek için bu ism-i şerifi okumalıdır. Çünkü bu ism-i celil kalpteki karanlığı atarak kalbi nurlandırır. Ruhun nurlu güneşi kalbi aydınlatır, kalp huzura kavuşur. Huzura erip nurlanan kalp de Allah'ı sever.

  Bu ism-i şerifi bir beyaz ipek üzerine yazarak üzerinde bulunduranları bütün kalpler sever. Kendinden geçinceye kadar bu ism-i şerifi okuyan kimseyi herkes sever. Gönlü ona meyleder; kalbi onu sever ve Allah Teala onun içini muhabbet ruhu, dışını da sevgi sırları ile zinetlendirir. Bu ism-i şerifte çok değişik sırlar gizlidir.