El-Vahid İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 24 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Vahid İsminin fazileti

  El-Vâhid İsm-i Şerifi'nin Sırları: "Misli ve benzeri olmayan. " Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:

  Kalbî yorgunluktan ve mahlukatın korkusundan emin olmak için "Yâ Vâhıdü" (1000) defa okunur.

  *Yâ vâhıdel bâkıy evvele külli şey'in ve âhırahû''.Sultandan korkan bir kimse öğle namazından sonra (500) defa okursa şerrinden emin olur. Sıkıntısı feraha inkılab eder. Düşmanlarının düşmanlığı dostluğa inkılab eder.

  *Bu ismi celili çokça okumayı sürdüren kimseler yalnız yaşamayı ihtiyar eder. Kalabalıklardan sakınır. Allah Teala o kimseye sebepsiz, vasıtasız olarak ihsanda bulunur. Kulunu şeytani bütün kötü düşüncelerden korur.

  *Zalim bir kimsenin şerrinden korkan kimse öğle namazından sonra (500) defa okursa şerrinden emin olur. Allah Teala sıkıntısını feraha çevirir.

  *el-Vâhıd, el-Ehad" bu iki ism-i şerif pazar günü saat birde abdestli olarak kıbleye karşı oturulup bir kağıt üzerine yazılır. (101) defa da okunduktan sonra bu kağıt bir muşambaya sarılır, baş üzerinde taşınırsa Cenabı Hakk vakar, heybet ve azamet ihsan buyurur.

  Bu ismi şerif ile zikreden kimsenin ahlakı güzelleşir. Gönlünden korku ve vehm zail olur.Bu ismi celil ile Cenabı Hakk'ı (4000)'er defa zikreden kimsenin kalbindeki dileklerini Allah Teala ihsan eder.Bu ismi şerif cem makamına ulaşanların zikridir. Bu makamda bulunan kimsenin zikri "Yâ Vâhıd"dir.
  elvâhid