El-Müheymin İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Müheymin İsminin fazileti

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:
  Bu mübarek ism-i şerifi "Yâ Müheyminü" diye okumaya devam edenler unutkanlık hastalığından şifaya kavuşurlar.Bu mübarek ism-i şerifi yatsı namazlanndan sonra (145) defa okuyup devam edenlere, olacak hadiseler vuku bulmadan önce rüyasında haber verilir.

  Gusül abdesti aldıktan sonra tenha bir yerde (100) defa okuyan, dileğine nail olur, kalbi nurlanır. Bu mübarek ismin kadrini ancak veliler bilir.Bu ismin sayısı (145), saati Müşteridir. Düşmanların sultasından, bela ve musibetlerin gelmesinden kurtulmak için okunması mücerrebdir. Yunus Aleyhisselam'ın balığın karnında bu mübarek ismi okuduğu gelen rivayetler arasındadır.

  Her kim bu ism-i şerifi yeşil bir ipek parçasına yazdıktan sonra, şeker, misk amber ile buhurlar ve yedi gün arka arkaya üzerine, beşer bin defa okuyup başının altına koyup yatarsa, her neyi arzu ederse,rüyasında kendisine gösterilir. Bu esrar-ı ilahiyyeden bir sırdır. Kıymeti iyi bilinmelidir.

  Bu isim, ilahi sırları kendisinde bulunduran mübarek bir isimdir. Vird edinenler bazı ilahi sırları elde eder. İmanı ve ilmi artar. Allah Teala onu düşmanların şerrinden korur. Yazıp üzerinde taşıyanın malı ve rızkı Cenabı Hakk'ın himayesi altında bulunur.