El-Metin İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Metin İsminin fazileti

  "Son derece güçlü olan. "

  Allah Teala'nın kuvvet ve kudreti devamlıdır. Asla eksiklik kabul etmez. Hiçbir kimse Allah'ın gücü ile muarazaya kalkışamaz. Allah Teala, Nuh Aleyhisselam'ın kavmini helak edeceğini Nuh'a bildirdiğinde Nuh (a.s.) oğluna, kurtulması için gemiye binmesini emretti. O bunu kabul etmeyerek kendi gücüne güvendi ve dağın başına çıkarak orada camdan kendine bir oda yaptı. Sudan korunmak için onun içine girdi. Bunun üzerine Allah Teala onu çok idrara çıkma hastalığına mübtela etti. Yaptığı binanın içi idrarla doldu ve kendi yaptığı idrarı içinde boğulup gitti.

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:
  "Ya Metiyn" ismi celilini okumaya devam edenler maddi ve manevi kuvvete ererler.
  Kim kötü işlerle meşgul olan kadın veya erkeğin üzerine "el Kaviyyül Metiyn" ismi celilini (10)'ar defa okursa onlar kötü işleri bırakırlar ve durumlarında düzelme görülür.Güçsüz ve zayıf olan bu ismi celili okumaya devam ederse, Allah'ın izni ile güç ve kuvvet kazanır.
  Bu ismi celili okumayı adet edinen kimse, ibadet ve taatta metin olur. Düşmanını zararsız hale getirir. Sütü az olan emzikli hanımların sütlerinin çoğalması için, bu ismi celil bir bardağa yazılır, o bardaktan su içilirse sütleri çoğalır. Kuvvetten düşeceğim korkusu içinde bulunan şahıs, bu ismi celili bol bol okursa gücünü muhafaza eder.Bu ismi okumaya devam edene zor işler kolaylaşır.Bu ismin adedi (500), saati Zöhre'dir. Ahlakını kötülükten ve zulümden vazgeçiremeyen, hırsına hakim olamayan, fakirlikten kurtulup bir türlü refaha erişemeyen kimse mezkur adedi okumaya devam etmelidir.