El-Kahhar İsm-i Şerifi'nin Sırları

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 15 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Kahhar İsminin fazileti


  "Bütün mahlukatı kudret elinde aciz ve zelil kılıcı, istediğini yapma gücüne sahip. "

  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: 1. "Yâ Kahhâr" ism-i cehlini okumaya devam edenlerin nefs-i emmâresi zayıflar, dünyaya karşı olan sevgisi zail olduğu gibi düşmanları da perişan olur.

  Maddi ve manevi düşmanların sonunun gelmesi için, gece ortasında (100) defa okunur ve sonunda şu mealde dua edilir:"Bana zulmederek hakkımı gasbeden filandan hakkımı al, Allah'ım."

  2. Yâ Kâhini yâ zel batşiş şedidi entellezî lâ yütâkuntikâmühû.

  Sihrin tesirini yok etmek için bu satır bir cam parçasına yazılır. Harp zamanında elbiseye yazılırsa düşmanlar hezimete uğrar.

  3. Bu ism-i şerife devam edenlerin kalbinden dünya muhabbeti zail olur. Nefsi emmaresi cılızlaşır, düşmanları hezimete uğrar.

  4. Düşmanların perişan olmaları için; seher vaktinde (100) defa: "Yâ Cebbar, yâ Kahhâr, yâ zel batşiş şediyd" diye okunduktan sonra:
  "Ey Rabbim! Bana zulmeden şu kimseden hakkımı al" diye dua edilir.

  5. Bu mübarek ismi okuyarak zalimin aleyhine dua edilirse dua gerçekleşir.
  6. Bir kimse hacet ve dileğinin gerçekleşmesi için ellerini semaya kaldırarak "Yâ Kahhâr" diye (100) defa okursa, isteği bi iznillah gerçekleşir. Kim duha namazını kıldıktan sonra (7) kere "Yâ Kahhâr" derse, Allah Teala o kimseyi zenginleştirir. Şehvet ve hırsı yenmek için bu mübarek isim okunmalıdır.
   
  Son düzenleme: 9 Aralık 2013