El-Hasib İsminin fazileti

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Hasib İsm-i Şerifi'nin Sırları

  "Bir hayat boyu herkesin işlediklerinin bütün incelikleriyle hesabını çok iyi bilen. "
  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: Düşmanından korkan kimse "Yâ Hasiybü" ism-i şerifini her gün (77) defa okuyarak bir hafta devam ederse korktuğundan emin olur. Okumaya perşembe günü başlanmalıdır.Her kim hırsızdan, nazar değmesinden düşmanından, komşusunun kötülüklerinden korunmak isterse perşembe gecesinden başlamak üzere yedi gün, geceleri ve gündüzleri (70)'er defa: "Hasbiyallâhül hasiybü" diye okumalıdır.

  Hali bir yerde, bu mübarek ism-i şerifi, bir ay müddetle hiç ara vermeden (500)'er defa kıbleye karşı dönerek okuyanın bütün hacetlerini Allah Teala ihsan eder.Yakınların yapabilecekleri fenalıklardan korunmak için bu mübarek ism-i şerif, güneş doğmadan önce ve güneş battıktan sonra (20)'şer kere okunmalıdır.

  Bu ism-i şerifin adedi (550), saati Güneş'tir.Hasım ve eşkıyayı hezimete uğratmak için okunmalıdır. Devamlı bu ism-i şerif ile zikreden kimse kuvvet ve kudrete sahip olur, gurbetin sıkıntılarına, seyahatin yorgunluklarına karşı tahammül gücü elde eder, emniyet içinde aile yuvasına döner. Devamlı sebepsiz yere ağlayan çocuğun ağlamasını kesmek için bir bardağa yazılarak su ile doldurulur, muhtelif zamanlarda çocuğa içirilir.

  Kim bir bardak su üzerine bu ism-i şerifi (7) defa okur, içerse seyahatta meydana gelecek yorgunluktan emin olur. Ancak bunu sabah ve akşamları tekrarlamalıdır. Kureyş suresini de birlikte okumalıdır.
   
  Son düzenleme: 9 Aralık 2013