El-Hamid İsminin fazileti

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Adile tarafından 6 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  El-Hamid İsm-i Şerifi'nin Sırları

  "Medih ve övgüye layık. Bütün varlığın diliyle övülen."
  Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: Bu ismi celili çokça okumaya devam edenler ahlakı hamide, güzel amel ve söz sahibi olurlar.
  "Yâ mahmûdü fe lâ teblüğul evhâmü künhe celâle senâi ızzihî ve mecdimi'duasını okumaya devam edenler ıssız yerleri arzularlar ve velayet mertebesine de kavuşabilirler.

  Bu ismi şerifi okuyanlar, nimet içinde yaşarlar. (99) defa sabah namazından sonra okuyup, eline üfleyerek yüzüne süreni Allah Teala aziz kılar ve ona yardım eder, yüzünü nurlandırır. Sabah ve akşam namazlarından sonra (66) defa okuyanın fiil ve hareketleri, sözleri güzelleşir. Her farz namazın sonunda (lOO)'er defa okuyan, salihlerden olur. Fatiha-i Şerife'yi ve bu ismi celili bir kaba yazarak içinden su içilirse her çeşit hastalığa karşı şifa verir.Bu ismi celili okumayı adet edinene dünya ve içindekiler hizmet eder.

  Bu mübarek isim bir bardağa yazılarak içine su doldurulup ağzı bozuk kimselere içirilirse o durum ondan zail olur. Adedi (62), saati Müşteri'dir. Mezkur adedi okuyanlar maddi ve manevi olarak güçlenir. Düzgün lisanla konuşur.
  Bu ismi celili her namazdan sonra uzun müddet sürdüren kimse mahlukat tarafından sevilir, hasetçiler aleyhine konuşamazlar.
  Devamlı olarak bu ismi celili vird edinenler velayet makamına yükselmeyi hak ederler.
   
  Son düzenleme: 9 Aralık 2013