Doğumun kolay olması için okunan dualar

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 2 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Doğumun Kolay Olması İçin Okunacak Dua

  Doğumun kolay olması için okunacak dua burada bulunmaktadır. Doğum riskli ise ve tıbbı olanaklar sağlandığı halde korkuluyorsa doğumun kolay olması için okunacak dua olarak Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur;

  Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

  İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin. (Araf 54)
  Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş, netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecelli etmiştir, Mübarek nesil Hazret-i Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarla dünyaya gelmişlerdir. Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah’a şükretmek, konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir.