Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Adile tarafından 16 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Diş beyazlatmada günümüz çağında iki farklı yöntem kullanılmaktadır. Birinci yöntem diş hekimi tarafından yapılan ofis tipi ya da lazer beyazlatma yöntemidir. İkinci yöntem de yine doktor tarafından yapılan ev tipi beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi beyazlatma yönteminde gaye kısa bir sürede 1 saat ya da 45 dakika gibi kısa bir sürede dişleri daha beyaz hale getirmektir. Ev tipindese 4 yada 5 uygulama sonuncunda kişinin yapacağı uygulama sonucunda diş beyazlatma yöntemidir. Ofis tipinde mühim olan konu vakit darlığı olan bireylerde uygulanıyor. Ama ofis tipi beyazlatmayla ev tipi beyazlatma arasında beyazlatma farkı yok. Kısaca ofis tipi beyazlatma daha iyi beyazlatıyor anlamına gelmiyor. Ofis tipi beyazlatma daha hızlı olduğu için kişiler tarafından tercih konusu.

  Dişin üzerineözel malzemeler uygulanacak ekip halinde ve özel malzemeler bir ışın kaynağıyla aktife edilerek dişler 1 saat sonra artık beyaz hale geliyor.

  Ev tipi beyazlatma doktorunun hastadan alacağı özel bir ölçü neticesinde elde edilen özel plaklarla yapılır.
  Bu plaklar dişlere tamamen oturan, diş etine basmayan plaklardır vede diş hekiminin önerdiği sistem ile birden kombine edilerek uygulanır.Bunlar değişik farklı sistemler olabilir hekimin verdiği günde birkaç saat uygulanarak veya gece uyku sırasında uygulanan yöntemler olabilir. Buna doktor hastanın diş tipine göre karar verir.

  Diş beyazlatmada mühim bir noktada, diş beyazlatmayı diş doktoru yapması gerektiği ve diş hekimi kullandığı diş beyazlatma ajanının Amerikan ve Türk diş hekimliği birliği onaylı bir ürün olması gerekir. Böylelikle dişe zarar gelmez. İnsanların eczanelerden marketlerden aldığı, kendisinin kullandığı ürünler zamanla dişlere zarar verebilir.