Dinimizde kadının önemi

Konusu 'Dini sohbetler' forumundadır ve Beyza tarafından 24 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  İslamda kadının önemi


  Peygamber Efendimiz s.a.v şöyle buyuruyor .Cennet analarin ayaği altindadir
  müjdesine layik görülen bir ana dir.

  Kadin, ilk öğretmendir;
  Kadin, evinin hizmetçisidir;
  Kadin kocasinin hayat arkadasidir;
  Kadin, ailenin hanim efendisidir;
  Fakat her seyden önce kadin.

  Ve kadin toplumun en önemli unsuru olan ailenin temel tasidir.

  iste bunun için toplumlari dejenere etmek, onlar üzerinde maddi ve manevi baski kurabilmek,kendi çikarlari doğrultusunda kullanabilmek amaciyla kadin her asirda hedef alinmistir;

  Toplumlari değistirmek isteyenler önce kadinin konumuna el atmislardir.

  Kadinin değismesiyle onun yetistireceği nesiller de doğal olarak değisir.

  Kadinin değisimiyle toplumun değerleri de değisir.

  Bu gerçeği çok iyi bilen ülkeler, rekabette üstünlüklerini devamli elde tutmak için kadin ve gençlik unsurlarini rayindan çikarmak ve bozmak amaciyla gizli ve açik çalismalarini araliksiz sürdürmüslerdir.

  AT Dönem Baskanliği yapan italyan Disisleri Bakani Gianni de Mecheles, 19 Aralik 1989 tarihinde beyanatinda aynen söyle diyor:Basta Cezayir olmak üzere Kuzey Afrika Müslüman gençleri hizla islami ahlaka, tesettüre, namaza yöneliyorlar. Bu Avrupa;nin güneyden islam tarafindan kusatilmasi demektir. Kuzey Afrikadaki islami uyanisi bozmak için Müslüman gençler eGlence merkezleri, gece klüpleri ve çesitli yerlere kanalize edilmeli, bati yasayisina özendirilmelidir. Ve bu proje için 13 milyar dolara ihtiyaç vardir.

  Kiliseler Birliği;nin Frankfurt;ta yaptiği genel kurulda konusan bir misyoner de Müslüman aile yapisini bozmak için ne yapilmasi gerektiGini söyle anlatiyor:
  islam kadini kalbi, akli ve bedeni ile islam'a, kocasina ve çocuğuna dönük olduğu devirlerde Müslümanlar büyük devletler ve medeniyetler kurarak dünyaya hakim olmuslardir. Müslüman kadinlari, dünyaya ve nefislerine dönük olduklarinda, Müslüman ülkeler Hiristiyan Batinin kölesi, sömürgesi olmuslardir.

  Bati için en büyük tehlike Müslüman kadinin geçmiste olduğu gibi islama dönüsü ve bütün arzularinin üstünde Allah rizasini ön plana tutmasidir. Müslümanlari imha ve dejenerasyonun yolu, kadindan geçer. Elbette islam ülkelerinin kalkinmasinda en önemli rol Müslüman kadinlarinin üzerindedir.

  Aslinda bizim aile yapimizi ve gençliGimizi bozmak isteyenlerin ve misyoner çalismalarinin asil amaci Müslümanlari Hiristiyan yapmak deGil. Onlarin istediği, Müslüman kimliGinin aynen kalmasi, ancak yasantimizin hiristiyanca olmasidir. Zira dejenere olmus toplumlari elde, avuçta tutmak, arzu edilen tarafa sevk ve idare etmek, onlari iliklerini emercesine sömürmek çok daha kolaydir. Bunun gayet iyi biliyorlar, yeni bir kimlik verme yerine, eski kimliğinin sadece adini kullanip, özelliklerinden uzaklastirmayi tercih ediyorlar.