Cuma sözleri

Konusu 'Cuma mesajları' forumundadır ve Beyza tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

Allah'ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. Selatü selam yolladım Mevlâ’ya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma'ya. Hayırlı cumalar.
    Bütün güzeliklerin anahtarını kendinde bulunduran ''Rabbim'' Hakkımızda en hayırlı kapıları aç… Amin. Cumanız bayram tadında olsun..

Rabbim, fayda getirmeyen bilgiden, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

Benim günahım varsa da ,senin gibi hâlıkım var. Muhammed Aleyhisselam gibi dostum var. İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemâlini göster.

Bir müslüman, Cuma günü gusul abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları inşallah af olur ve her adımı için sevap verilir. Allah (c.c) cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Ey Rabbim. Senin af ve mağfiretinin dairesi, bizi bela ve musibetlerden uzak tutacak kadar geniştir. Bize rahmetinle muamele buyur Ey Rabbim. Gazabından bizi emin kıl Rabbim. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.

Rabbim sen unutan kullarindan etme bizi, dara dusunce hatirlayan kullardan etmi bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi Cumaniz Mubarek Olsun

Allah yolundan ayrılmayalım ne kadar sabrınızı zorlasalar da karşılarında gene sabır bulacaklardır Hayırlı Cumalar

Yüce Allah Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır.Cuma namazı vaktinde alış-veriş günahtır. Cumamız Mubarek olsun inşallah.

Rabbim sen unutan kullarindan etme bizi,dara dusunce hatirlayan kullardan etmi bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi Cumaniz Mubarek Olsun

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap Hayırlı Cumalar

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Bir müslüman, Cuma günü gusul abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları inşallah af olur ve her adımı için sevap verilir. Allah (c.c) cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Ey Rabbimiz! İşlerimizde muvaffakiyetler ihsan eyle. Yanlış yollara gidenleri gittikleri yoldan döndür. Hanelerimize mutluluk nasip eyle. Kaldırmakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan eyleme. Darda ve zorda koyma. Amin. Cumanız mübarek olsun.