Dua Cuma günü okunacak istek duaları

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 29 Aralık 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Cuma günü okunacak istek duaları

  Cuma günü okunacak dualar
  Cuma namazından sonra şu duayı okumak müstehabdır: "Allahümme ya ganiyyü, ya hamidü, ya mübdiü, ya mu’idü, ya rahimü, ya vedûd. Eğnini bihalalike an haramike ve bifadlike ammen sivake.

  Anlamı: Ey Gani, Hamid, Mübdi, mu’id, Rahim, Vedûd olan Allahım. Beni halal ettiklerinle iktifa ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsan ederek beni Senden başkasına muhtac etme! demektir.

  Bu duayı devamlı okuyanlar Yüce Allah (c.c.) başkalarına muhtac etmez ve ummadığı yerden rızık gelir.

  Abdullah bin Ömer (ra.anha) şöyle buyuruyorlar: Dileği olan bir kimse çarşamba, Perşembe ve Cum’a günleri oruç tutsun. Cum’a günü temizlenip namaza gitsin. Az veya çok sadaka versin. Namazdan sonra şu duayı okursa Cenab-ı Allah (c.c.) izni ile duası kabul olur.

  "Allahümme inni es’elüke bismike bismillahirrahmanirrahim. Ellezi la ilahe illa hü. alimül ğaybi veşşehadeti hüverrahmanürrahim. Ve es’elüke bismike bismillahirrahmanirrahim. Ellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyûm. La te’huzühû sinetün ve la nevm. Ellezi meleet azametühüsse-mavati vel arde. Ve es’elüke bismike bismillahirrahmanirrahim. Ellezi la ilahe illa hüve ve anet lehül vücûhü ve haşe’at lehül ebsaru ve veciletil kulûbü min haşyetihi en tusalliye ala Muhammedin ve en tu’tini haceti diyerek hacetini söylemelidir."