Cuma günü duası

Konusu 'Cuma mesajları' forumundadır ve Beyza tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Cuma Duası
  Değerli müslümanlar Rahmet Denizinin konusu Cuma günü duasıRabbim cumanızı mubarek kılsın
  Cuma günü okunacak duâlar

  “ Cuma günü sabah namazindan önce,"Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh"(57) okuyanin, deniz köpügü kadar da olsa günahlari affolur.”

  “ Cuma namazindan sonra,yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyani,Allahü teâlâ,bir hafta,kazadan,belâdan,kötü islerden korur.”(Ihlas.Kul hüvallahü ehaddir.Muavvizeteyn,kul euzülerdir.)

  “ Cuma günü 80 salevat getirenin,80 yillik günahi affolur.”

  “ Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir kösk ihsan edilir.”

  “ Cuma gecesi Kehf suresi okuyan,Kiyamette,yerden göge kadar bir nurla aydinlanir.Iki Cuma arasinda isledigi günahlar da affolur.”

  “ Cuma gecesi Yasin suresini okuyanin,günahlari affedilir.”

  “ Cuma gecesi iki rekat namaz kilip,her rekatta bir Fatiha, bir Ayet-el Kürsi,15 Ihlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan,beni rüyada görür.”

  Cumâ namazindan sonra su duâyi okumak müstehabdir: Allahümme yâ ganiyyü,yâ hamîdü,yâ mübdiü,yâ mu’îdü,yâ rahîmü,yâ vedûd. Egninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.

  Ey Ganî,Hamîd,Mübdi,Mu’îd,Rahîm,Vedûd olan Allahim. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düsürme.Fadlinla,ihsân ederek beni Senden baskasina muhtâc etme! demektir.

  Bu duâya devam edenleri Allahü teâlâ baskalarina muhtâc etmez ve ummadigi yerden riziklandirir.

  Abdullah bin Ömer buyurdu ki: Hâceti olan bir kimse çarsamba,Persembe ve Cuma günleri oruç tutsun. Cuma günü temizlenip namaza gitsin.Az veya çok sadaka versin. Namazdan sonra su duâyi okursa Allahü teâlâ’nin izni ile duâsi kabûl olur.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2019