Cuma Günü Duası Facebook

Konusu 'Cuma mesajları' forumundadır ve Beyza tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Ya Rabbi! Kapına geldik dergahına sığınıyoruz. Ey Merhametlilerin en merhametlisi bizleri bağışla.
  Allah’ım sen buyurdun ki bana dua edin bende duanızı kabul edeyim.
  Senin aciz kulların olarak huzuruna geldik ve sana dua ediyoruz. Ey Allah’ım bize hakkı hak olarak göster haklı olmayı nasip et bize batılı batıl olarak göster batıldan uzaklaşmayı nasip et bize basiret ve feraset ver bize dünyanın sıkıntısından ve ahretin azabından koru.
  Ya Rabbi! Sen ey vahşete kapılanların cana yakın dostu yalnızların arkadaşı, ümidi kesilenlerin ümidi, kimsesizlerin yardımcısı, yoksulların varı, zayıfların kuvveti, fakirlerin hazinesi, gariplerin şikayet makamı, büyüklüğünde tek olan, fazlın ve keremin Peygamberin Muhammed (a.s) ve Ali hürmetine sıkıntılı zamanımızda yardımımıza yetiş. Allah’ım gücümüzü topla dünyaya karşı zafımızı gider ve bizlere yardım et. Madur ve mazlum Müslümanlara merhamet et.
  Allah’ım Ey Müslümanların velisi bizi sana kavuşuncana kadar İslam üzerinde sabit kıl. Ayaklarımızı sırati müstakimden kaydırma. Katındaki makamı hürmetine Hz. Muhammed (a.s) hakkımızda şefaatcı kıl. Ya Rabbi! Sana gereği gibi ibadet etmeyi, şükretmeyi, hamd etmeyi, tevekkül ve tefekkür etmeyi ve imtihanına sabrı nasip eyle. Bizi yaşatığın müddedce kötülüklerden kaçma ususunda sebat nasip eyle. Bizden razı olmadıkca bizleri dünyadan çıkartma. Can verme sırasında imanımızı muhavaza buyur.
  Ey saygı değer Kabenin sahipi Ey her türlü dilek ve cehtin sahibi Müslümanların iyfaktan amellerimizi riyadan koru günahlarımızı bağışla bizlere merhamet et dualarımızı kabul et şüphesiz sen duaları kabul eden Mucipsin. Ya Rabbi! Kadrimizi yücelt göysümüzü genişlet işimizi kolaylaştır bize hayırlı rızık ihsan et.
  İzzetinin hakkı için bizleri korku ve hüzün duymayan Salih kullarındam eylemeni rahmetinden istiyoruz senden. Sen gönüllerdeki dertlere şifa hidayet ve rahmet vericisin bizden mağfiretini esirgeme Ya Rabbi isteninin hayırlısını, duların hayırlısını, amelin hayırlısını, hayatın hayırlısını, ölümün hayırlısını istiyoruz senden. Ey Allah’ım ibadetlerimizi kabul buyur. Yüce Allah’ın salat ve selamı Peygamber (a.s) ehlibeydit ve bütün ashabın üzerine olsun. Allah’ım senin açacağın herhangi bir rahmeti tutacak yoktur. Sen tasayı gideren kederi açıp ferahlatan ve güç durumdakilerin duasını kabul eden Rab’sın Ancak senden yardım diliyor ve ancak sana ibadet ediyoruz. Dünya ve ahretin sahibi Alla’ım dini ve dünyevi bütün işlerimizde intizam müeser kıl zorlukların üstesinden gelmeyi nasip eyle şüphesiz sen her şeye kadirsin. Sen dertlilere deva hastalara şiva borçlulara eda nasip eyle. Bağışlamanı dileriz Ya Rabbi dönüş sanadır güç ve kuvvet ancak güce ve büyük Allah iledir. Ya Rabbi Peygamber Efendimiz (a.s.) senden neler istemişse onları istiyor nelerden sığınmışsa onlardan sığınıyoruz. Amin.