Cuma Günü 1000 Salavat Getirmenin Fazileti

Konusu 'Cuma mesajları' forumundadır ve Beyza tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Cuma Günü 1000 Salavat Getirmenin önemi ve Fazileti

  Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) buyurdu ki:

  - Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktır.

  - Üzerime salavat getirirseniz Allah’u Teala’da sizin üzerinize salavat getirir.

  - Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

  - Allah Azze ve celle buyurdu ki : "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

  - Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Azze ve celle otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.

  - Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.

  - Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardır.

  - Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tir tir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdiği salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.

  - Dün gece acayip bir şey gördüm. Adamın biri Sırat üzerinde düşüp kalkıyordu. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat'tan geçirdi.

  - Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.,

  - Kıyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.

  - Cuma günü üzerime (80) defa salavat getirenin seksen senelik günahı affolunur.

  - Üzerime salavat getirilmeden yapılan hiçbir dua kabul olunmaz.

  - Karşılaşan iki mü 'min. salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır. - Üzerime (100) defa salavat getirene, Allâh'u Teala bin defa rahmet nazarı ile bakar. İştiyakla daha fazla getiren için Kıyamet gününde şefaat ve şahitlik ederim.

  - Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı gösterilmedikçe ölmez.

  - Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i şerife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.

  - Ömrünü boş yere heba eden kişinin kaybettiği zamanı telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalıdır. Eğer bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan sonra bir defa salavat-i şerife getirsen, getirdiğin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi gücün nispetinde salavat getirmektesin.

  Allah Azze ve celle Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir. Yani Allah Azze ve celle sana on defa rahmet nazarıyla bakmaktadır.

  Yüce Allah kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayırlıdır. Çünkü Allah'u Teala bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba dûçar olmaz.

  - Allah Azze ve celle , perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.

  * Salavat-i Şerife dünya ve ahirette insanın derecesini yüceltir. Onu büyük bir nur sahibi kılar. Kazancı en bol bir ticaret kaynağıdır.