Cuma gecesi duaları

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

  *Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur. [Dare Kutni]

  *Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. [Tergib]

  *Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir. [İsfehani]

  *Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir. [Taberani]

  Cuma gecesi duası

  Allah'ım Habibin Muhammed Mustafa (s.a.v)'e ,ailesine ve dostlarına rahmet eyle vede onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et.

  Ey Allahım Borçlu kulların var ödeme kolaylığı nasip et ! Yarabbi zulme uğramış çaresiz kulların var cuma gecesi hürmetine yardım eyle,Ey yüceler yücesi Rabbimiz hastane köşelerinde şifa bekleyen hasta kulların var şafi ismi hürmetine hasta kullarına şifalar ver

  Allah'ım kapını yüzümüze kapatma. Kendi lütfun vede rahmetinle bizlere açtığın dua kapılarını bizim için hep açık tut. insana apaçık bir düşman olan şeytanın aldatmalarından bizleri koru.

  Kereminle bize nasip ettiğin bu dua dostluğunun sürekli ve kalıcı olabilmesi için bize yine kerem et. Yasinimize ve tüm dua dostlarımıza güç,sabır,gayret,sevgi,,birlik ve beraberlik nasib et ki izninle her daim bu dua dostluğu çizgisinde senin rahmetini arayalım ve ümid edelim vede bulabilelim.

  Allah'ım!
  mubarek geceler hürmetine ,kendi rahmetin,bütün güzel isimlerin ve en büyük ismin hürmetine bu mübarek geceyi vede arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız,vatanımız,ordumuz,ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa,hayır,rahmet,rızık,huzur,kavuşma,afiyet ve esenlik vesilesi kıl ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle.
  Amin Ya Rabbel Alemiyn..