Çocuklar İçin eğlenceli komik fıkralar

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve saadet tarafından 19 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör

Çocuklar İçin eğlenceli komik  fıkralar.

Çocuklar İçin eğlenceli komik fıkralar

Sepetin İçindeki Tatlı Biber

Bir arkadaşı Hoca'yı koca bir sepet kırmızı biberin önünde bulmuş. Bakmış ki Hoca'nın gözleri kızarmış ve şişmiş, ama biberleri yemekten de vazgeçmiyor. "Bre Hoca!" demiş, "Neden kendine eziyet edersin?"

Yeni bir biber alıp ısırmış Hoca; "Çünkü," demiş, "Sepetin içinde tatlı bir biber var mı, onu bakıyorum.

PEŞİN PARA

Alacağını isteyen birisine; "Sana olan borcumu ödeyeceğim.' 'demiş Hoca. Adam da telaşla;"Ama nasıl, ne zaman..?" diye sormuş.

Hoca; "Kapının önüne çalılar dizdim," demiş, "Koyunlar gelip geçerlerken bu çalılara yünleri takılacak. Ben de onları toplayıp kazaklar öreceğim. Kazakları salıp parası ile sana olan borcunu ödeyeceğim"

Adam, sinirinden gülmeye başlamış.

Hoca; "Bre köftehor!" demiş, "Peşin parayı buldun, nasıl da gülersin değil mi?

LOKOMOTİF
    Akıl hastanesindeki bir grup hasta, arka arkaya dizilmiş; "Çuf.. çuf.. çuf, çuf, çuf..." diyerek . terencilik oynuyordu.
    Odasında bulunan bir arkadaşına dert yanan baş hekim; "İşte bunu dayanamıyorum! dedi. Arkadaşı sordu; "Neden, çok mu gürültü ediyorlar?"
    "Hayır, hayır!" dedi başhekim. "Astımım olduğu için, lokomotifin dumanı beni çok rahatsız ediyor da.."

ACAİP MEMLEKET

Şehre inen bir köylü köpeklerin saldırısı ile karşılaşınca, hemen yerdeki kaldırım tuşlarına sarılmış. Taşları çıkarması mümkün olmayınca; "Burası ne acaip bir memleket!" demiş; "Taşlarını bağlayıp, köpeklerini salıvermisler. "