Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Lasey tarafından 12 Şubat 2019 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin


  Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?

  Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?Cildinizi nemlendirin ve bakım yapın.

  Çoğu insanın düzenli bir cilt bakımı rutini uygulamadığını öğrenmek beni şaşırtmıyor. Bunun sonuçları her gün dişinizi fırçalamamak kadar kötü değil ama görünümünüzün bozulmasında ve fiziksel yaşınızın hızlanmasında çok çabuk kendini belli ediyor. Yüzünüze bakım yapmak tıpkı dişlerinizi fırçalamak gibi yalnızca iki dakikanızı alacaktır. Herhangi bir eczaneden ya da Parfümeriden gerekli malzemeleri alabilirsiniz. En azından yumuşak bir temizleyici ve biri gece kremi diğeri gündüz için güneş koruyuculu nemlendirici alabilirsiniz. Bir de bunlara haftada birkaç kez cildiniz gerek gösterdiğinde uygulayacağız cildi hafifçe soyan derin temizleyiciyi ve cildinize yararlı olacak özel formülleri eklemelisiniz. Yüzünüze günde iki kez bakım yapın. Cildi nemlendirmek için yılda birkaç kez spa ya da güzellik salonlarında sunulan cilt bakım uygulamalarından yararlanın.
  Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı? Unutmayın: sağlıklı cilt genel sağlığın yansımasıdır.

  Doğru bir şekilde cildi nemlendirmek için yıkamak bile aslında sağlık sorunları olmayan bir cildin nemlendirilmesi için yeterli olmaktadır. Yani cildinize özel ve asit baz dengesi iyi ayarlanmış temizleyici ürünleri kullanmak ve gerekirse içme suyu kullanarak yüzü yıkamak cilt kuruluğunu önlemek için yeterli olacaktır. Ancak daha hassas bir cilde sahipseniz ve dikkat etmenize rağmen cilt kuruluğundan kurtulamıyorsanız yapabileceğiniz başka şeyler de var.

  İlk önce kullandığınız nemlendirici ürünlerin kaliteli olduğundan ve temiz bir cilde uygulandığından emin olun. Böylece gözenekleri açılmış cildiniz üzerinde daha kolay nemlendirme yapabilirsiniz. Makyaj yapıyorsanız eğer makyajdan bir süre önce nemlendiricinizi sürmeyi ve böylelikle makyajın altında boğulacak olan cildinize destek olursunuz.