Çanakkale Şehitlerine (kahramanlar) mektup örnekleri kısa

Konusu 'Osmanlı Tarihi' forumundadır ve saadet tarafından 16 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. saadet

saadet Moderatör Admin

Çanakkale Şehitlerine (kahramanlar) mektup örnekleri kısa.
    Çanakkale Şehitlerine (kahramanlar) mektup örnekleri kısa

Kahraman Şehitlerimiz

Yiğit Türk evlatları Ben ve benim gibi kişilerin hayatını, geleceğini, namusunu ve gururunu kurtaran fedakâr Mehmetçikler. Siz ki bizleri düşman işgalinden kurtaran, aldığım her nefes senin eserin. Köle değilsem işkence görmüyorsam bunda sizin payınız var. Kahraman yiğit Türk evlatları! Sizlere ne kadar minnet duysak azdır. Her an savaş halinde değilsek, ölüm korkusuyla yaşamıyorsun, dışlanmıyorsun, ikinci sınıf insan sayılmıyorsam, bu sizin eserinizdir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlık sembolü, ay yıldızlı kan kırmızısı bayrağımız. Göklerde dalgalandığını gördükçe ne kadar özgür ve bunu sizlere borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Ailem, yakınlarım gözümün önünde öldürülmediyse onlarla mutlu mesut yaşıyorsam bunu sizlere borçluyuz. Siz bize yaşanabilir bir hayat verdiniz. Şehitlerimiz, bizlerde vatanımızı düşmanlara karşı hep koruyacağız bize emanet ettiğiniz bu toprakla bizde canımız feda edeceğiz.

Çanakkale Şehitlerine (kahramanlar) mektup örnekleri kısa.

Eğer savaşmassak sizlere ihanet etmiş oluruz. Her yıl 18 Mart’ta sizi anıyoruz. Sizin bu vatanı nasıl kurtardığınızı, kendinizi nasıl feda ettiğinizi hissediyoruz, Kahramam yiğit şehitler! Sizlere and olsun ki bayrağımız hep göklerde olacak ve siz hep gönlümüzde kalacaksınız. Sizlerin izlerini asla bildirilmeyecek. Cenab-ı Allah hepinizin mekanını cennet eylesin! Türk milletinin duaları daima sizinledir.