Çanakkale Destanı Ve Zaferi

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Çanakkale Destanı Ve Zaferi

  Çanakkale destanı ve zaferi sonucu bir zafer yaratılmıştır. O gün, çünkü elde olan sadece inancın gücüdür ve ölmeye giden yüzlerce insanın kahramanlık destanıdır…Kahraman olduklarından habersiz, barışın ve kurtuluşun, Hürriyetin ve Cumhuriyetin tadını dahi bilmeden, yüreklerde açan dalga dalga çoğalan, bir nehirken okyanusa ulaşan, sevgi ve iman dolu çocuklarımızın destanıdır…

  Onlar, adsız mezarlarına, sadece bedenlerini değil, yüreklerini, umutlarını , aşklarını, geleceklerini gömdüler…Ne için ? Geride kalan Türkiye için, hürriyet, özgürlük vatan aşkı için ; arkalarına bile bakmadan ölmeye gittiler.Kanlarını, canlarını, umutlarını onlardan sonra kalacak şanslı Anadolu insanlarına emanet ettiler…
  Çanakkale de varlıklarını yitirenler, Türkiye Cumhuriyetinin varlık nedeni oldular.Vatana duydukları sevdayı, ölümle nişanlanarak nihayete erdirdiler.

  Şimdi ise, oralarda yatan canların ruhları, her biri bir sarı çiçek olmuş, baş vermiş, gülümseyen gözlerle izliyor kalanları…Onların hiçbir şeye ihtiyacı yok, ne ekmeğe, ne suya ne de bir duaya…Onların tek bir şeye ihtiyacı var, Bizlere emanet ettikleri, emek, ter, can, kan duvarlarıyla yükseltilmiş Türkiye’yi Tek Vatan, Tek toprak, Tek cumhuriyet,tek dil, tek yürekte sevgiyle inançla korumak ve sahip çıkmaktır.

  Evet, attığımız her adımda, aldığımız her nefeste ,üzerimize çevrilmiş gerçek hak sahiplerinin gözlerini , yürek atışlarını, hala yaşayan, hisseden ve layıkıyla kucaklayıp koruyan, Cumhuriyet bekçilerine ne mutlu !