Önemli Biz noel kutlamıyoruz çünkü biz müslümanız

Konusu 'İslami dini sözler' forumundadır ve Lasey tarafından 17 Aralık 2016 başlatılmıştır.

 1. Lasey

  Lasey Admin

  Biz Müslümanlar Yılbaşı Noel Kutlamıyoruz!

  Müslüman Yılbaşı kutlamaz!

  Yılbaşı "Noel Baba"sıyla, çam ağacıyla putperestlaştirilmiş Hristiyan bayramıdır.

  Ey Müslüman! Hristiyanların senin bayramını kutladığını hiç gördün mü? O halde sen, neden onların bayramına ortak oluyorsun?

  Yılbaşında sergiledikleri isyan ve sınırsız eğlence kültürü ile cinsellik, sarhoşluk ve her türlü sapıklık insanımıza hoş göstermekteler. Dinimizce haram olan kumar; piyango bileti ile büyüklerimize, tombala ile çocuklarımıza sevdiriliyor.

  Ey çocuklarının boğazından haram lokma geçirmemekle sorumlu olan babalar! acaba piyango ve kumardan gelen kazancın helal olduğunu mu düşündünüz mü?

  Müslümanlar! Dünyada milyonlarca insan ekmek dahi bulamazken, bu noel denilen gecede yapılan sınırsız harcama ve israfın hesabını verebilecek miyiz? Dün Bosna'da, bugün Suriye'de, yarın belki Türkiye'de haçlı zihniyetiyle Müslümanları katleden Hristiyan batının yılbaşı kutlamalarına hala ortak mı olacağız ?

  'Ey iman edenler! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin.'
  (Maide Suresi 51.Ayet)

  'Öyle bir zaman gelecek ki, siz Yahudi ve Hristiyanların yolunu karış karış takip edeceksiniz. Öyle ki onlar kertenkele deliğine girseler sizde gireceksiniz.'(Hadisi Şerif)

  Dindar ve ahlak sahibi Hristiyan aileler yılbaşını televizyon, meyve, çerez, tombala vb. şeylerle kutluyor. Yılbaşını bu saydıklarımızla geçiren bizler acaba Hristiyanlara benzemeyecek miyiz?

  Değil yılbaşını kutlamak, o günü coşkuyla beklemek ve sevinçle karşılamak dahi Müslüman'a yakışmaz haram amellerle günah yükümüzü daha arttırmaktan kaçınalım. Müslüman olduğumuz şuurunu kendimize ve ailemize tekrar hatırlatalım.

  Sen Müslümansın Unutma! Yılbaşını - Noeli kutlama!

  biz-noel-kutlamıyoruz-çünkü-biz-müslümanız. biz-noel-kutlamıyoruz-çünkü-biz-müslümanız-2. biz-noel-kutlamıyoruz-çünkü-biz-müslümanız-1. biz-noel-kutlamıyoruz-çünkü-biz-müslümanız-3.