Bela ve musibetlere karşı okunacak dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Bela ve Musibetlere Karşı Dua

  Âlemdeki her bir varlığı Kendi ulûhiyet ve rubûbiyetine alem (delil) yapıp kullarının yürüyeceği yollara işaretçiler koyan âlemlerin Rabbi Allah'a hudutsuz şükürler, nihayetsiz senalar; kainatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Mevlâke' sırrının biricik sahibi, hidayet rehberi Efendimiz'e, âline, ashabına salât ü selam ediyor, "Ey Rab! Emekleye emekleye sürünmeyi de gelme kabul edeceksen. Biz de geldik" diyor ve bir kere daha ellerimizi açıyoruz:

  Rabbimiz! Gönüllerimizi ve cihanın dört bir bucağındaki bütün kullarının kalblerini iman lütfuna, yakin ufkuna, İslam'a ve ihsana açmanı diliyoruz. Gökte ve yerdeki kulların arasında bizim için vüdd (hüsn-ü kabul) halket.. Senin yüce dinine hizmet için çıktığımız bu yolda işlerimizi kolaylaştır, umduklarımıza nail eyle ve üzerimize düşen vazifeleri yüzümüzün akıyla yerine getirmeyi nasip et.

  Ey her zaman gizli ve sürpriz nimetleriyle bizi lütuf sağanakları altında sırılsıklam hale getiren yüce Mevlamız! Bazılarını az-çok sezip korktuğumuz ve bazılarını da hiç fark edemediğimiz için endişe bile duymadığımız tehlikelerden dünyada ve ahirette bizi emin eyle., şu kısacık fani hayatta altından kalkamayacağımız belalara maruz kalmaktan, kabrin ağır imtihanından.

  Cehennemin kasıp kavuran ateşinden, yüce Zat'ın hakkı için. Rahman ve Rahim isimlerinin hürmetine bizi sıyanet buyur, ey günah ve kusurlarla âlûde kullarını çokça bağışlayan Gaffar ve ey günahkarların hata ve isyanlarını setreden Settar!

  Salât ü selamla kaldırdığımız ellerimizi, bir kere daha Efendimizi, O'nun biricik aile fertlerini, yıldızlar kadar yükseklerde pervaz eden ashabını hayırla yad ederek indiriyor ve bunları Senden diliyoruz Rabbimiz!
   
  Son düzenleme: 17 Aralık 2013