Dua Bebek Sahibi,Hamile Kalmak İçin Meryem Suresi, Fazileti Nedir?

Konusu 'Kuran-ı Kerim ayetleri' forumundadır ve saadet tarafından 23 Kasım 2018 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Bebek Sahibi,Hamile Kalmak İçin Meryem Suresi, Fazileti Nedir?  Bebek Sahibi,Hamile Kalmak için Meryem Suresi, Fazileti Nedir.

  Meryem Suresi, Fazileti Nedir?
  Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyuruyorlar; “Her kim bu sureyi okursa, Zekeriyya, Yahya, İsa, Musa, Hârun, İbrahim, İshak, Yakup ve İsmail (Allah’ın selmâmı onların hepsinin üzerine olsun)’in peygamberliğine iman edenlerin sayısınca on sevap verilir.” (Ebu Suud Efendi, Ebu Suud Tefsiri (İrşadü Aklis-Selim), 5/284)

  İmam Sadık’tan (a.s) şöyle rivayet edilmiştir ; Bu sureyi okuma noktasında süreklilik gösteren her kes, bu surenin bereketi sayesinde evlat, mal ve can bakımından tamamen ihtiyaçsız olmadığı sürece bu dünyadan göçmez. (Mekarim Şirazi, Bergozide-i Tefsir-i Numune, h.ş 1382, c 3, s 77.)

  Meryem Suresi Hakkında Şöyle Rivayetler Vardır
  - Bu Sure yazılır ve bir su içine konulur, bundan sonra korkmuş bir kişiye içirilirse, Allah ( c.c.) izniyle korkusu giderilir.

  - Bu sureyi 41 defa okuyan kişi fakirlikten Allah'ın izniyle kurtulur.

  - Hamile kalamayıp düşük yapan kişiler için , Meryem suresinin 5-15. ayetleri yazılıp zemzem suyuna konulur, yazılar o suda silininceye kadar bekletilir ve o sudan bu ayetler okunarak içilirse Allah'ın izniyle isteğine kavuşur.

  - Bebek isteyen bayan hamile kalmak için, hayızdan yıkandığı zaman Meryem Suresi 19,21 ve 22. ayetleri ile Yasin Suresinin 82-83 ayetlerini yazar, zemzem suyunda yazılar silininceye kadar bekletip ve o suyun şifa vereceğini Cenab-ı Allah ( c.c.) ümit ederek içerse, Yüce Allah’ın izni ile hamile olur.

  - Doğumu kolay olsun diye, Meryem süresini çokça okuması ile Allah'ın izniyle doğumu kolaylaşır.