Başakşehir Belediyesi Toplu Nikah Kayıtları Başladı

Konusu 'Manevi Hayatımız' forumundadır ve Adile tarafından 14 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Geleneksel Toplu Nikah Kayıtları Başladı,Başakşehir toplu nikah kayıt için gerekli evraklar
  Başakşehir Belediye’sinin geleneksel toplu nikah töreni için kayıtlar başladı. Geleneksel nikah töreni ile evlenmek isteyenlerin, 3-28-Eylül tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gerekiyor.

  Toplu nikah başvuruları, Başakşehir Belediyesi’nin süper hizmet masaları ile bağlı bulundukları muhtarlıklardan yapabilecekler.

  Çiftlerin evlilikleri resmileşiyor

  Toplu nikah töreni için başvuruda bulunanlar arasında, bu mutluluğu ilk defa yaşayacak olan çiftlerin yanında, senelerdir birlikte yaşayan çiftler de bulunuyor. Çeşitli sebeplerle resmi nikahını yaptıramamış olan bu çiftlerin evlilikleri, toplu nikah töreni ile devlet güvencesine alınıyor.

  Başakşehir Belediyesi yetkilileri, toplu nikah töreniyle ilgili yoğunluğu önlemek ve evrak eksikliği olanların işlemlerinin tamamlanması için, başvuruları günlere ve gruplara bölerek gerçekleştirecek.

  Toplu nikah başvurusu için neler gerekiyor?

  Başakşehir Belediyesi tarafından çeşitli nedenlerle resmi nikâhını ertelemek zorunda kalan çiftlere yönelik gerçekleştirilen “Toplu Nikâh Töreni” ile ilçede son üç yılda 610 çift evlendirildi.
  Başakşehir Belediyesi yetkilileri, geleneksel hale gelen toplu nikah töreni başvurularında aşağıdaki işlemlerin yapılmasına dikkat çekti.
  *Kayıt formlarında özellikle iletişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.
  *Kayıt yaptıran vatandaşlarımız 18 yaşını doldurmalıdır.
  *17 yaşında olan vatandaşlarımız için hem annenin hem de babanın izni (anne-baba ayrı ise vekalete sahip kişini imzası yeterlidir), 16 yaşında olan vatandaşlarımız için de mahkeme kararı şartı vardır.
  *Nüfus cüzdanında resmi ve ‘TC Kimlik No’su olmayan vatandaşlarımız nüfus müdürlüğünden ‘TC kimlik No’lu ve resimli yeni nüfus cüzdanı çıkaracaktır.
  *Toplu nikah tarihi, formların yoğunluğuna göre ilerleyen zamanda belirlenecek, telefon açılarak vatandaşımıza duyurulacak, öncesinde de bilgi verilecektir.
  Vatandaşlar, toplu nikahla ilgili daha kapsamlı bilgiye, Başakşehir Belediyesi’nin çağrı merkezi numarası olan 444 0 669 numaralı telefonundan da ulaşabilecekler.