Soru Balıkesir de Gezilecek Yerler

Konusu 'Eğitim Konuları' forumundadır ve Adile tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Hasan Boğuldu Göleti

  Kızılkeçili Çayı üzerinde bulunan Sutüven Çağlayanının az ötesinde doğal kayanın havuz haline dönüştüğü bir yerdir.

  Tahta Kuşlar Müzesi

  Mitolojik İda dâğı’nın eteklerinde kurulu olan Tahta Kuşlar Etnografya Müzesi, Türkmenlerin Kültür ve Sanatını gözler önüne seren, UNESCO ödüllü bir yer.

  Sarıkız Tepesi
  Kaz dağlarının efsanelere konu olan 1574 m yüksekliğindeki sarıkız tepesi.Tepeye çıkarken baktığınız her taraftan doğa güzellikleriyle karşılaşıyorsunuz.

  Antandros [Edremit-Altınoluk] Antik Kenti

  Mysia’da İda dağı eteğinde çok eski bir Vilayettir. Adramytteion’un denize bakan çıkıntısının kuzey kenarında, Alkaios’a göre bir leleg yerleşimi, Skepsis’li Demetrios’a göre bir Kilikya kuruluş; Antandros [Edremit-Altınoluk] Antik Kenti.

  Abdullah Efendi Konağı
  Abdullah Efendi Konağı’nın geçmişi, [150] sene üzerinde bir tarihe dayanmaktadır.

  Sutüven Şelalesi

  Altınoluk - Edremit karayolunun 20. km’sinden sola, dağa doğru Zeytinli Köyü sapağından giriyorsunuz vede köy çıkışındaki daracık köprüden hemen sonra Beyoba köyüne ulaşımaktadır.

  Sahındere Kanyonu

  Altınoluk'u oksijen çadırına dönüştüren etkenlerin başında Şahinderesi Kanyonu gelmektedir.

  Mıhlı Çayı
  Doğa yürüyüşünüzü serin sular eşliğinde yapmak için mıhlı çayını rota belirleyip, yola koyulabiliriz. Kaz dağının bereketlerinden biri ise mıhlı çayı.

  Pınarbaşı
  Güre Köyü sınırları içinde Akçay’a 6 km mesafede bir piknik yeridir. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal bir köşedir. Orman Müdürlüğü’nce işletilmektedir. Öte taraftan piknik alanı içerisinde Alabalık üretilen bir çiftlik bulunmaktadır.

  Edremit – Güre Kaplıcası
  Edremit’e 12 km, Akçay’a ise 3 km uzaklıkta ki kaplıca sağlık ve de dinlenme yeridir. Kaplıcanın orijinal bölümlerinde ilkçağ Roma hamamı özelliklerini taşıdığı görülmektedir. Suyun sıcaklığı 64*C olup, romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları,guatr,sedef, kireçlenme, böbrek taşı ve kumları ile karciğer hastalıklarına iyi gelmektedir. Konaklama imkanı vardır.