Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Çözümler

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Eylül tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Bademcik iltihabından kurtulmanın yollardan biri en başta yakalanmamaktır. Mikroplar ellerimize ve ordan da ağızdan vücudumuza girerler.Buna engel olmak için bir şey yemeden önce ve yedikten sonra elleri yıkamaktır. Eğer buna dikkat edersek kolay kolay bu hastalığa yakalanmayız. Eğer yakalanır isek aşağıda yapacağımız uygulamalar ile tedavi olabiliriz.


  Bademcik İltihabına Bitkisel Çözümler

  - Sirkeyle Gargara: Yarım su bardağını elma sirkesiyle doldurup içerisine bir tatlı kaşığı tuz ve bir tatlı kaşığı karbonat ekleyip, karıştırılır. Elde edilen bu karışımla gargara yapılır. Bu işlem günde birkaç defa tekrarlanır.

  - Adaçayı ve papatya gargarası: 1 su bardağı kaynatılmış su içerisine 1 çay kaşığı papatyayla gene bir çay kaşığı ada çayı ilave edilir ve ılık oluncaya dek demlenilir. Ardından bu su süzülerek gargara yapılır. Aynı işlem günde birkaç defa yapılabilir. Bu sudan içmek de çok fayda sağlayabilir.

  - Tuz gargarası: bulunduğumuz ortamda imkanlar sınırlıysa 1 çay bardağı ılık su içerisine 1 tatlı kaşığı tuz eklenir ve karıştırtılır. Bu karşım ile gargara yapılır. Bu işlemde günde birkaç uygulanabilir.

  -Tütün yaprağı ve bal : 3 adet orta boy tütün yaprağına bal sürülüp boğaza sarılır.
  bademcik.
   
  Son düzenleme: 29 Kasım 2013