Bacak (Ayak) Ağrısı İçin Okunacak Dua

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Lasey tarafından 3 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Lasey

Lasey Admin

Ayak ağrısı için okunacak dua

Hz. Osman (radıyallahu anh) şöyle rivayet etmektedir: Hz. Peygamber, bir heyeti Yemen'e gönderdi. Yaşça en küçük olanı başkan olarak tayin etti. Birkaç gün beklediler, yola çıkmadılar. Resul-i Ekrem onlardan biriyle karşılaştı ve, "Ey adam! Neden gitmedin?" dedi. Adam,"Ya Resulullah! Başkanımız ayaklarından şikayet ediyor" dedi. Hz. Peygamber de başkanın yanına geldi, üzerine yedi defa şu cümleyi okuyup üfledi.

"Bismillâhi ve billahi eûzü bi-izzetillahi ve kudretihi min şerri mâfîhâ" ( Allah'ın ismiyle, Allah'a sığınıyorum. Burada olanın şerrinden Allah'ın kudretine ve izzetine sığınıyorum) dedi. Bunu yedi defa tekrarladı ve o kişinin ayağı iyileşti. İhtiyarlardan biri,

"Ey Allah'ın Resulü! O, yaşça en küçüğümüzdür. Sen bize onu emir mi kılıyorsun?" diye sordu. Hz Peygamber onun Kur'an okumasını hatırlattı. İhtiyar,

"Ey Allah'ın Resulü! Eğer Kur'an'ı ezberledikten sonra uyuyarak ona saygısızlık etmekten korkmasaydım be de öğrenirdim" dedi. Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem),

"Kur'an içi misk doldurulup bir yere konulan kırbaya benzer. İşte Kur'an'ı ezberleyip göğsünde olduğu halde uyuman da bana benzer" dedi. Heysemi, Mecmau'z-Zevaid, 7/161.