Ayetel Kürsi'yi Okuyanın Kalp Gözü Açılır

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Adile tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Adile

  Adile Admin

  Ayetel kürsiyi okumak

  Şeyhü'l-Ekber, Arif-i billâh, Muhyiddin Arabî (k.s.) Ayet'el-Kürsi'nin esrarı hakkında şöyle buyurmuşlardır:

  "Her kim Ayet'el-Kürsi'yi gece ve gündüz içerisinde bin defa okur ve buna kırk gün devam ederse (ara vermeden) Allah'a yemin ederim, Allah'a yemin ederim, Büyük Allah'a yemin ederim, Kur'an-ı Azimüşşan'a yemin ederim, Keriym olan Resulü'ne yemin ederim ki, o kimsenin ruhaniyeti inkişaf edip kalb gözü açılır. Melekler o kimseyi ziyaret etmeye gelirler. O kimsenin her muradı hasıl olur."

  Hacı Osman Efendi (rahmetüllâhi aleyh) Hazretleri hayatta iken bazı kimselere bu evradı vermişlerdi. Hakikaten halisane okuyanların kalb gözleri açılmıştır. Ben kendilerine dedim ki: "Bunların kalb gözleri açılır mı?"

  Cevaben Hacı Osman Efendi Hazretleri: "Muhyiddin Arabi Hazretleri yalan söyler mi? İşte bunu o söylüyor." demişlerdi.

  * Ayet'el-Kürsi'nin esrarı hakkında bazı veli ve alimlerin sözleri şunlardır:
  Muhyiddin Arabi, Sa'düddiyn Teftazânî, İmam-ı Bûnî demişlerdir ki:

  " Bir kimse Ayet'el-Kürsi'yi harflerinin adedi kadar (170) defa veya mürsellerin (salevâtüllâhi aleyhim) adedi kadar (313) defa okursa, o kişiye göklerde ve yerdeki mahlukatın cümlesi itaat edip her şeyden muhafaza ederler. Düşmanları ne eli ve ne de dili ile hiçbir zarar ve ziyan veremezler." buyurmuşlardır.

  * Esrar-ı Müfide kitabından alınmıştır: - Bir kimse her gün Ayet'el-Kürsi'yi on sekiz defa okursa, Allah (c.c.), o kulunun kalbini tevhid nuruyla ihya eder. Kalbini ledünnî ve hikmet ilmi ile doldurur. Rızkına bolluk verir. Kadrini yüce kılar. Mehabetinden herkes korkar.
   
  Son düzenleme: 17 Aralık 2013