Ayetel Kürsi Ezberleme Teknikleri

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Eylül tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Duaları ezberlemek sizlerin elinde. İlkten ezberlemenin en iyi yolu abdest alıp Kur’ân-ı Kerim veya dua ilmihalini alıp sakin bir yere geçip sürekli okuyun.Hatta bir tespih veya zikir matik ile sayı belirterek otuz, kırk veya elli defa okuyun. En önemlisi içtenlikle okumanızdır. Siz okuyucularımıza bir ipucu daha verebiliriz. Gece uyumadan önce çokça okuyup uyuyabilirsiniz. Sabah uyanınca tekrar yaparsanız Allah’ın izniyle ezber yapmış olursunuz. Rabbim kolaylık versin.

  Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu :

  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm
  Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm
  Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd
  Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi
  ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd
  Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm  Anlamı:

  Rahmân ve Rahîm olan Allahın adıyla. Allah O'ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür.