Ayakabıya Kelime-i Tevhid yazdılar!

Konusu 'Bunları Biliyor muydunuz?' forumundadır ve Eylül tarafından 13 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Moderatör

  Ayakabıya Kelime-i Tevhid yazdılar!

  Kelime-i Tevhidi ayakabıya yazdılar
  Yazıklar Olsun ! Hiç birbir canlı bunu yapamaz
  La ilahe illallah -Allah’tan başka ilah yoktur yazısını ayakabıya yazdılar
  Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde satışa sunulan ve özellikle ulusal münasebetlerde giyilen üzerinde “Allah’tan başka ilah yoktur” yazılı ayakkabılar vatandaşlar arasında öfkeye neden oldu.

  El Yewm gazetesinin haberine göre vatandaşlar Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’ndan tevhid kelimesinin üzerine yazılarak aşağılandığı bu ayakkabıların pazardan çekilmesi için acil talepte bulundu.

  Bundan önce Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Ra’su’l Hayme emirliğinde Ekonomik Kalkınma Dairesi de üzerinde Allahu Teala’ya hakaret içeren ibarelerin yazılı olduğu 21 adet bayan ayakkabısına el koymuştu.

  Dairenin Şikayet Kısmı Başkanı Ömer El Beyad daireye bir bayan vatandaştan BAE’deki bir ticari merkez içinde bulunan bir alışveriş merkezinde üzerinde hakaret içerikli sözcüklerin yazılı olduğu bir grup ayakkabı satıldığı yönünde şikayet geldiğini belirtti.

  El Beyad, şikayet üzerine gözlemcilerin hemen bahsi geçen alışveriş merkezine gönderildiğini ve fiilen 21 ayakkabıya el konduğunu ve dükkan sahibinin bir daha İslami değerlere ve kamu duyarlılığına dokunan türden hiçbir eşya satmaması yönünde uyarıldığını dile getirdi.