Aşure Gününde Okunacak Dua

Konusu 'Mübarek Günler ve Geceler' forumundadır ve Beyza tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Beyza

  Beyza Moderatör

  Aşure günü okunacak dualar

  Her kim Muharrem ayının birinci ve onuncu Aşura günleri sabahleyin üç kere bu duayı okursa Allah Zü'l-celal Hazretleri'nin o kimseyi ta gelecek senenin Muharrem ayına kadar cemi' belalardan emin ve muhafaza buyuracağı rivayet olunmaktadır.

  Bismillahirrahmanirrahim
  Elhamdülillahi Rabbilalemin.Vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain. Allahümme entel ebediyyül kadim. Elhayyülkerim. El hannanül mennan vehazihi senetün cedidetün es elüke fihel ısmete mineşşeytanirracim vel avne ala hazihin nefsel emmarati bissu’i veliştigale bima yugarribuni ileyke ya zel celali vel ikram. Birahmetike ya erhamerrahımin. Ve sallallahü ve selleme ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve ehli beytihi ecmain.


  Bir Başka Okunacak Dua Yetmiş defa okunacak dua  Her kim Muharrem ayının Birinci ve onu'ncu Aşü-re günleri sabahleyin üç defa bu duayı okursa Yüce Allah o kimseyi ta gelecek Muharrem ayına kadar cemi' belalardan muhafaza buyuracağı rivayet olunmaktadır.

  Allahümme entel ebediyyul kadimu el hayyül kerim. Elhannanülmennan ve hazihi sinetün cedidetün es-elüke bihel ismete mineşşeytanirracim.
  Velavne ala hazihin nefsil emmareti bissüi vel iştiğale bima yukarribuni ileyke yazel celali vel ikram bi Rahmetike ya erhamerrahimin...
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2019