Dua Amenerrasulü Arapça,Duası,Okunuşu,Tefsiri

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve saadet tarafından 30 Mart 2019 başlatılmıştır.

 1. saadet

  saadet Moderatör

  Amenerrasulü Arapça,Duası,Okunuşu,Tefsiri

  Amener-Resulü Nün Fazileti

  Nebi (s.a.v) Amener-Resülü’yü okumamızı tavsiye buyurmuş ve bunun manevi sevabının sonsuzluğunu belirtmiştir. Kendileri her yatsı namazının arkasında bunu okumuşlar ve bizlerin de okumasını istemişlerdir.
  Kim ki Amener-Resülüyü okur ve o gece ölürse, hükmen şehidlik sevabıyla âhirete göçer, denilmiştir. inanarak bunu okumak, her gece yatmadan evve! okumak çok faydalıdır. Rivayet edildiğine göre Peygamberimiz miraca teşrif ettiği zaman, süre-i Bakara’nın son iki âyeti bizzat Cenab-ı Hak tarafından kendisine verilmiş ve büyük lütuf olarak Resülullah’a bağışlanmıştır. Biz de aynı inançla, buna devam ettiğimiz an, Resülullah’m hem şefâatına mazhar olacak ve hem de âhiretimize ait çeşitli kazançlar elde etmiş olacağız.


  Amenerrasulü arapça,duası,okunuşu,tefsiri.

  Amenerrasulü Okunuşu

  Bismillâhirrahmânirrahıym

  Amener-rasülü bi mâ ünzile ileyhi mir rabbihii vel mü’minün. Küllün émene billâhi ve melâiketihii ve kütübihii ve rusüh. Lâ nüferriku beyne ehadim mir rusülih. Ve kaalü semi'nâ ve eta’nâ ğufrâneke rabbenâ ve ileyke! masıyr* Lâ yukellifullaahü nefsen illâ vüs’ahe, lehé mâ kesebet ve aleyhe mektesebet. Rabbenâ lâ tüehıznâ in nesiynâ ev ahta’nâ. Rabbenâ ve lâ tahmil aleynâ ısrarı kemâ hameltehüü alelleziyne min kablinâ. Rabbenâ ve lâ tühammilnâ mâ lâ taakate lenâ bih, va’fü annâ, vağfir lenâ. verhamnâ. Ente mevalana fensurna alel kavmil kéfiriyn.