Alkolden korunmak için dua

Konusu 'Dini bilgiler' forumundadır ve Beyza tarafından 23 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Beyza

Beyza Moderatör

İçkiden korunma duası

Duanın okunuşu: hurrimet aleykümül meytetü ved demü ve lahmül hınzıri ve ma ühille li ğayrillahi bihı vel münhanikatü vel mevkuzetü vel müteraddiyetü ven netıyhatü ve ma ekeles sebüu illa ma zekkeytüm ve ma zübiha alen nüsubi ve en testaksimu bil ezlam zaliküm fisk elyevme yeissellezıne keferu min dıniküm fe la tahşevhüm vahşevn elyevme ekmeltü leküm dıneküm ve etmentü aleyküm nı’metı ve radıytü lekümül islame dına fe menidturra fı mahmesatin ğayra mütecanifil li ismin fe innellahe ğafurur rahıym.

“Bismillahirrahmanirrahim. Ya eyyühellezine amenu innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamüricsün min ameliş şeytani fectenibühü lealleküm tüflihun innema yüriydüş şeytanü en yükaa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salati fehel entüm müntehun.Ve etiy’ullahe ve etiy’ur rasule vahzeru.Fe in tevelleytüm fa’lemu ennema ala resunlinel belağulmübin.Allahümme huz hubbül hamri vel meysiri bihakkı kelamukel kadim ve rasulikel kerim ve bielfi elfin la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.Ve bi hakkı Muhammed Mustafa salllahü aleyhi ve sellim.”

Perşembe gecesi suya 41 kez okuyup 7 kez içilmesi,başkası için yapılacak sa da suya okuyup 7 defa içirilmesi sağlanır.Daha fazla içilmesinde sakınca yoktur.

Benim tavsiyem Perşembe gecesi Allah rızası için 2 rekat kılıp niyet etmek.Önce Allah’a Hamd ve senadan sonra salavat getirmek ve sonra bu duayı okumak daha iyi olur.